Domov Slovensko Pellegrini musí vysvetľovať

Pellegrini musí vysvetľovať

0
0

Ešte ani mesiac nesedí Peter Pellegrini na stoličke predsedu vlády a už musí vysvetľovať. Je paradoxom, že podobne ako predchádzajúci premiér Robert Fico, ktorého pred pár týždňami nahradil, aj on má na krku „bytovú otázku“.

Asi týždeň po jeho nástupe do funkcie prišli médiá s informáciami, že nový premiér len nedávno kúpil luxusný byt na nábreží Dunaja, na ktorý podľa výpočtov novinárov nemohol zarobiť zo svojich priznaných príjmov.

Okrem toho podľa informácií Denníka N byt kupoval od firmy blízkej spoločnosti J & T. No a práve v tom istom čase, ešte ako podpredseda vlády pre investície a informatizáciu, obhajoval štátne úľavy na strategické investície od J & T a firmy HB Reavis, čím sa podľa denníka mal dostať do konfliktu záujmov.

Z čoho to kúpil?

Byt na najvyššom poschodí luxusného komplexu stál viac ako 400 tisíc eur. Podľa informácií z Úradu vlády si na nehnuteľnosť predseda vlády zobral hypotéku vo výške 165 tisíc euro.

„Druhú časť kúpnej zmluvy uhradil zo svojich úspor prostredníctvom prevodu zo svojho bankového účtu,“ znie stanovisko Úradu vlády. A práve druhá časť – 245 tisíc eur, ktoré mal Pellegrini zaplatiť zo svojich úspor, je predmetom špekulácií.

Denník N urobil analýzu, podľa ktorej si predseda vlády z priznaných príjmov tento byt nemohol dovoliť, pričom chýbať mu mohlo zhruba 100 tisíc eur.

Pellegrini kúpil byt v tomto luxusnom komplexe.

Svoje príjmy vysvetlím

Pellegrini však akékoľvek pochybnosti odmieta a tvrdí, že príjmy mal aj z iných ako verejných funkcií. „Predložím všetky relevantné dôkazy.

Ide o to, že určitá časť príjmov, napríklad z predaja nehnuteľností, ktorú vlastníte ako fyzická osoba viac ako päť rokov, je príjmom, ktorý sa neuvádza v daňovom priznaní, nepodlieha zdaneniu, nemusel som ho uviesť ani v majetkovom priznaní. Dovysvetlím ďalšie príjmy, ktoré v majetkom priznaní neboli uvedené,“ prisľúbil Peter Pellegrini.

ano, foto: SITA, facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Pre pobavenie publika

Hovorí sa, že škodoradosť je najlepšia radosť. My sa však nechceme nikomu vysmievať, len v…