Domov Slovensko Pellegrini oficiálne predsedom strany Hlas-SD

Pellegrini oficiálne predsedom strany Hlas-SD

0
0

Strana Hlas-sociálna demokracia mala minulú sobotu ustanovujúci snem, na ktorom si zvolila svojho predsedu, troch podpredsedov, časť predsedníctva i ďalšie stranícke orgány. Z dôvodu koronavírusu sa snem konal online formou.

Išlo predovšetkým o technický snem, aby strana mohla splniť všetky náležitosti, ktoré ustanovuje zákon.

„Po zvolení štatutára a ďalších straníckych orgánov môže začať strana prijímať členov, budovať regionálne štruktúry i prijímať a následne zverejňovať príspevky na svoje fungovanie,“ povedal ešte pred konaním snemu člen prípravného výboru Hlasu a nezaradený poslanec NR SR Matúš Šutaj Eštok.

Ambíciou Hlasu je zvolať po prekonaní aktuálnej vlny pandémie koronavírusu klasický snem v jarných mesiacoch budúceho roka.

Vo vedení známe tváre, ale aj priestor pre nové

Podľa očakávania sa predsedom strany stal bývalý premiér Peter Pellegrini. Za podpredsedov si strana zvolila Erika Tomáša, Richarda Rašiho a Denisu Sakovú.

Celkovo má mať strana šiestich podpredsedov, zvyšné tri miesta však zostanú nateraz otvorené a doplniť by ich mali na riadnom sneme na jar. Aj takto sa chce strana otvoriť pre prípadných nových záujemcov o členstvo.

„Urobím všetko preto, aby sa členovia, budúci členovia a podporovatelia strany nemuseli hanbiť za svojho predsedu,“ povedal Peter Pellegrini na margo svojho zvolenia za predsedu na tlačovej konferencii po sneme.

Doplnil, že Hlas chce robiť takú politiku, aby sa zaňho nemusela hanbiť Slovenská republika. Podotkol, že sa budú vždy snažiť vystupovať odborne, vecne argumentovať a vnášať do politiky pokoj.

„Budeme hlasom tých, ktorí potrebujú pomoc,“ zdôraznil s tým, že ani len nesníval o tom, že ešte pred ustanovujúcim snemom im bude patriť v prieskumoch preferencií politických strán prvá priečka.

Strana Hlas-SD

Strana Hlas-SD vznikla po tom, čo po februárových voľbách 11 poslancov NR SR odišlo zo strany Smer-SD. Lídrom odídencov sa stal expremiér Peter Pellegrini.

Postupne sa k nim pridali viacerí členovia i podporovatelia Smeru v regiónoch ale aj noví politici. Na registráciu strany vyzbierali takmer 95-tisíc podpisov, pričom potrebných je ich podľa zákona aspoň 10-tisíc.

Ministerstvo vnútra zaregistrovalo Hlas-SD 11. septembra tohto roka. V nateraz poslednom prieskume agentúry Focus by voľby vyhral práve Hlas-SD so ziskom 19,1 %.

ano, SITA, foto: facebookNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Finančná správa zaplatila takmer 3,5 milióna firme s prepojeniami na biznis s teplým vzduchom z čias Jána Slotu

Za obdobie posledných rokov sa Finančná správa stala vďaka početným kauzám, ktoré viedli k…