Domov Slovensko Pellegrini: Parlament je opäť paralyzovaný, lebo sa koalícia nevie dohodnúť

Pellegrini: Parlament je opäť paralyzovaný, lebo sa koalícia nevie dohodnúť

0
0

Národná rada (NR) SR je opäť paralyzovaná len preto, lebo sa koalícia zase nevie dohodnúť na závažných bodoch. Skonštatoval to predseda strany HLAS – SD Peter Pellegrini po utorkovom prerušení rokovania parlamentu.

Pellegrini hovorí o trápnom divadle. Poznamenal, že vláda má naďalej podporu ústavnej väčšiny a zákony by mali prechádzať. Kabinet však podľa neho nedokáže zariadiť elementárny chod štátu.

„V priebehu niekoľkých mesiacov je už druhýkrát parlament paralyzovaný len z toho dôvodu, že sa strany vládnej koalície nevedia dohodnúť na závažných konkrétnych bodoch, ktoré bolo potrebné na rokovaní parlamentu riešiť,“ povedal.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: RAŠI: Vláda nevie ako ďalej

Dodal, že predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) po prerušení zástupcov strán na grémiu korektne informoval, že v koalícii sa ešte hľadá konsenzus na zvýšení deficitu v štátnom rozpočte medzi SaS a OĽANO.

Po rekonštrukcii vlády žiadna zmena

Súčasnú vládu označil za „prvoaprílovú“. Tvrdí, že členovia koalície sa navzájom nerešpektujú, vydierajú sa a vyhrážajú odchodom z koalície. „Vláda má stále drzosť rozprávať, že je to vláda obnovy, prosperity a pritom nedokáže zariadiť elementárny chod štátu a poskytovanie elementárnych služieb,“ zdôraznil. Pripomenul sľuby premiéra Eduarda Hegera (OĽANO) o reštarte.

Podľa Pellegriniho sa však po rekonštrukcii kabinetu nič nezmenilo, pretože si spory koalícia preniesla. Skonštatoval, že na jednej strane sa nevie dohodnúť SaS a OĽANO na zmenách v štátnom rozpočte a na strane druhej zas Za ľudí a Sme rodina nevedia nájsť kompromis pri kolúznej väzbe.

Koalíciu vyzval, aby odsúhlasila ústavný zákon o skrátení volebného obdobia, pretože za najlepšie riešenie považuje predčasné voľby v septembri.

Aký minister, také argumenty

V súvislosti so zmenami v štátnom rozpočte poznamenal, že ak sa schváli navrhovaný schodok, náš dlh sa vyšplhá „na rekordných 64 percent“. Argumenty koalície podľa neho svedčia aj o schopnostiach ministra financií Igora Matoviča (OĽANO).

Pellegrini hovorí, že ak aj ostali v minulom roku ušetrené financie v rámci deficitu, znamená to, že by si Slovensko muselo v tomto roku menej požičať a nie že financie musí minúť.

xd, foto: SITANačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NAĎ: Ďalší IDEB úspešne za nami

Bratislava minulý týždeň uvítala už 9. ročník medzinárodného obranného veľtrhu IDEB 2022. …