Domov Slovensko Pellegrini predstavil názov novej strany

Pellegrini predstavil názov novej strany

0
0

Minulý pondelok sa pred novinárov opäť postavili odídenci zo strany SMER-SD vedení Petrom Pellegrinim. Tentokrát jedenástku poslancov parlamentu doplnili aj mladší, dnes už kolegovia, ktorí budú súčasťou nového politického subjektu. Všetci spoločne predstavili verejnosti aj jeho názov.

Nová strana Petra Pellegriniho sa bude volať Hlas – sociálna demokracia, alebo v skratke Hlas-SD.

Čo HLAS prinesie?

„Chceme byť HLASom sociálnej demokracie. Chceme byť HLASom mladých rodín aj seniorov. Chceme byť HLASom regiónov. Chceme byť HLASom hrdého Slovenska v zahraničí.  Chceme byť HLASom pre uspešnú budúcnosť našej vlasti,“ vysvetlil Peter Pellegrini názov svojho nového subjektu.

Ako tiež povedal, už v najbližších dňoch začne kampaň na zbieranie podpisov s cieľom zaregistrovania strany do septembrovej schôdze Národnej rady SR.

„Musíme urobiť všetko pre to, aby sa sociálna demokracia na Slovensku vrátila späť do politických lavíc, aby existovala strana, ktorá má koaličný potenciál. Veríme, že budeme ovplyvňovať vnútropolitické a zahraničnopolitické smerovanie Slovenska,“ povedal Pellegrini, pričom podľa neho pôjde o stranu vytvorenú spojením skúseností s mladíckou dravosťou.

Predstaviteľ mladej generácie Michal Bartek

Práve tú mali dokumentovať mladí nádejní politici, ktorí sa po boku skúsených harcovníkov, bývalých smeráckych poslancov, na tlačovej konferencii predstavili.

Od Smeru k Hlasu

Mal to byť silný tandem predsedu strany a premiéra, alebo konkrétne Fica a Pellegriniho. Aspoň takto si to predstavoval Robert Fico, keď sa v marci 2018 vzdal funkcie premiéra a dosadil na ňu Petra Pellegriniho.

Dnes už vieme, že to bol začiatok štiepenia najsilnejšej slovenskej strany posledných 20 rokov.

Problémy medzi dvomi silnými tvárami Smeru prerazili na verejnosť pred tohtoročnými parlamentnými voľbami, kedy sa hovorilo aj o odchode Pellegriniho zo Smeru.

Fico to vtedy ešte ustál, musel však prepustiť miesto volebného lídra strany, a to po prvýkrát v histórii Smeru, svojmu podpredsedovi.

Po tom, čo strana utrpela svoju prvú porážku za posledných 14 rokov sa už problémy vo vnútri nedali skrývať a vyvrcholili výzvami na odchod Fica z vedenia strany a až následne do odchodu významných straníkov.

Ako prví sa verejne k odchodu prihlásili 11 smerácki poslanci parlamentu, takzvaná Pelleho jedenástka. Okrem samotného Pellegriniho aj Richard Raši, Peter Žiga, Denisa Saková, Erik Tomáš, Ľubica Laššáková, Ján Ferenčák, Matúš Šutaj Eštok, Peter Kmec, Róbert Puci a Ján Blcháč.

Okrem nich dnes budúca strana naberá ďalších členov či sympatizantov strany Smer v regiónoch, aby spoločne vytvorili stranu Hlas-SD.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Dlh Slovenska sa vrátil do sankčných pásiem

Európsky štatistický úrad Eurostat zvýšil hodnotu verejného dlhu Slovenska za rok 2019 o 0…