Domov Slovensko Pellegrini s Kurzom aj o obmedzených sociálnych dávkach

Pellegrini s Kurzom aj o obmedzených sociálnych dávkach

0
0

Slovenský premiér Peter Pellegrini absolvoval ďalšiu zahraničnú cestu. Tentoraz si to namieril do susedného Rakúska, aby sa s rakúskym premiérom Sebastianom Kurzom pozhováral aj o sociálnych dávkach Slovákov pracujúcich v Rakúsku.

Krajina sa totiž chystá obmedziť slovenským zamestnancom obmedziť rodinné prídavky a znížiť ich na hranicu, ako sú nastavené na Slovensku. Slováci pracujúci za hranicami sa pochopiteľne proti tomu búria.

Pellegrini na margo toho poznamenal, že s týmto rozhodnutím rakúskeho partnera nesúhlasí, avšak rešpektuje ho.

Okrem tejto témy hovorili šéfovia vlád aj o európskych témach, ako je migrácia, ochrana vonkajších hraníc, či blížiace sa predsedníctvo nášho suseda v Rade EÚ, počas ktorého by sa mal okrem iného aj uzavrieť viacročný finančný rámec EÚ.

Pred Rakúskom stojí veľká výzva, bude to zrejme ťažká debata, ale ja verím, že ju naši susedia zvládnu,“ povedal Pellegrini, ktorý svojho kolegu pozval aj do Bratislavy.

Sebastian Kurz pozvanie prijal s tým, že by mal Slovenskú republiku navštíviť v dohľadnom čase. Podľa neho je vzdialenosť Viedne a Bratislavy predpokladá rozšírenie spolupráce medzi našimi krajinami vo viacerých oblastiach, a to napriek tomu, že v niektorých témach sa nezhodneme.

Napriek tomu je tu podľa premiérov veľký priestor na intenzívnejšiu spoluprácu, napríklad aj pri celoeurópskych témach.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Novým podpredsedom parlamentu má byť Galko

Po eurovoľbách je zrejmé, že niektorí z poslancov opozičných či koaličných strán sa z parl…