Domov Slovensko Pellegrini sa stretne s Trumpom

Pellegrini sa stretne s Trumpom

0
0

Pellegrini navštívi Biely dom. A že nejde len o fasádu nejakého bieleho domu potvrdilo i Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Pellegrini navštívi Washington v rámci rokovania o obrannej spolupráci a hovoriť by sa malo aj o modernizácii Ozbrojených síl SR.

V Bielom dome privíta americký prezident Donald Trump Petra Pellegriniho už tento piatok 3. mája. Návštevu slovenského premiéra potvrdil už aj Biely Dom.

„Návštevu predsedu vlády v Bielom dome považujeme za významný míľnik v bilaterálnych vzťahoch. Vnímame to ako signál, ktorý potvrdzuje naše nadštandardné vzťahy.

Očakávame otvorený a pragmatický dialóg, ktorý upevní doterajšiu spoluprácu,“ uviedol Juraj Tomaga, riaditeľ Tlačového odboru MZVaEZ.

Dôvod návštevy

Pellegrini ešte pred dvoma týždňami vyhlásil, že Slovensko ako člen Severoatlantickej aliancie – NATO zvýši náklady na obranu o dve percentá HDP už do roku 2022.

Presne na tento fakt nabádal členov vojenskej aliancie i americký prezident Donald Trump. Spojené štáty sú navyše pre Slovensko i významným obchodným partnerom.

Na Slovensku americké spoločnosti zamestnávajú viac ako 23 000 pracovníkov a naopak slovenské technologické firmy začínajú úspešne expandovať za Atlantikom. Najdôležitejšie témy teda budú obranná a ekonomická spolupráca.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
  • VIDEO: Živá fontána

    Neuveriteľné vystúpenie predviedla trojica mladíkov v najnovšej sérii relácie hľadajúcej t…
  • VIDEO: Psí kameň, papier, nožnice

    To, že psy sú neuveriteľne inteligentné už asi všetci vieme. Videli ste však už hrať psíka…
  • VIDEO: Keď ľudskosť víťazí

    Predstavte si, ako reagujete v pozícii šoféra, ktorému niekto iný „vpáli“ do cesty a takme…
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Živá fontána

Neuveriteľné vystúpenie predviedla trojica mladíkov v najnovšej sérii relácie hľadajúcej t…