Domov Slovensko Pellegriniho odchod zo Smeru? Vraj len hypotéza…

Pellegriniho odchod zo Smeru? Vraj len hypotéza…

0
0

Situácia v strane Smer-SD je už dlhšie napätá a hoci jej líder hovorí o mediálnom lynči a účelovom poškodzovaní mena strany, bez vetra sa ani lístok nepohne.

Už pred pár mesiacmi niektorí poslanci priznali, že v strane sa málo komunikuje, neskôr prišli vzbury jednotlivcov, a následne aj informácie o tom, že na odchode zo štruktúr strany je aj premiér SR Peter Pellegrini.

Politický, či osobný boj medzi predsedom strany Smer-SD Robertom Ficom a premiérom Petrom Pellegrinim nie je žiadnou novinkou. Hoci diplomatické vystupovanie oboch strán má vo verejnosti vyvolať silný inštinkt pre spoluprácu, schopný pozorovateľ dokáže čítať medzi riadkami.

Premiér Peter Pellegrini má vlastnú hlavu a je vidno, že nie vo všetkom s Robertom Ficom súhlasí. Reč je predovšetkým o rétorike, ktorou strana Smer-SD komunikuje s verejnosťou a aj rozdielnych názoroch na určité osoby či politické rozhodnutia.

Nedávno sa sám Pellegrini vyjadril, že bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara na kandidátke strany nechce. Fico sa vyjadroval zdržanlivo a práve naopak, ocenil možný prínos Gašpara.

Pellegrini vyhlásil, že chce čistú kandidátku, odmietol však, že by si v strane kládol podmienky.

Možný odchod

„Mojou prvoradou úlohou je spolu s predsedom Robertom Ficom hľadať také možnosti, aby si Smer-SD udržal svoje postavenie. Všetko ostatné je v rovine hypotéz,“ vyslovil premiér.

Vyjadril sa, že je stále podpredsedom Smeru- SD a urobí všetko preto, aby strana dosiahla v blížiacich sa voľbách čo najlepší výsledok. Možný odchod zo strany však do budúcna nevylúčil.

Spolupráca s Druckerom

Bývalý nominant strany Smer-SD na post ministra zdravotníctva a neskôr i dočasný nástupca ministra vnútra Róberta Kaliňáka Tomáš Drucker verejne vyhlásil, že zakladá vlastnú politickú stranu.

Práve v súvislosti s jeho novou stranou sa spájalo i meno Petra Pellegriniho. Podpredseda Smeru-SD tvrdí, že s Druckerom nekomunikuje a osobne sa stretli ešte veľmi dávno.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…