Domov Slovensko Personálne rošády u Smerákov

Personálne rošády u Smerákov

0
0

Po župných voľbách, ktoré boli pre SMER­‑SD veľkým sklamaním, sa diskutuje o dopadoch, ktoré to bude na najsilnejšiu vládnu stranu mať. Najčastejšie sa hovorí o personálnych zmenách vo vedení strany, ale taktiež na niektorých jej úrovniach.

Po tom, čo všetci podpredsedovia strany ponúkli svoje stranícke posty, sa objavili ďalšie informácie o zmenách v straníckej štruktúre, ale taktiež na ministerstvách, ktoré patria do zodpovednosti tejto strany.

Zbiera stranícke posty

Marek Maďarič to pravdepodobne s odchodom z podpredsedníckej stoličky SMERu myslí vážne a jeho miesto by mal obsadiť súčasný generálny manažér strany Ján Richter.

Ten by mal mať tak dve stranícke funkcie, no hovorí sa o jeho odchode z ministerstva práce. Ako o novom ministrovi sa najviac hovorilo o neúspešnom kandidátovi na košického župana a bývalom ministrovi zdravotníctva Richardovi Rašim.

Stolička pre neúspešných?

Raši po fiasku v župných voľbách, keď ho porazil takmer neznámy protikandidát, už oznámil, že o stoličku košického primátora sa v budúcoročných komunálnych voľbách uchádzať už nebude.

To vôbec nie je prekvapivé, keďže jeho šanca na obhajobu primátorskej stoličky je veľmi malá. Nový šéf rezortu práce, sociálnych vecí a rodiny by vraj mohol byť aj súčasný štátny tajomník tohto rezortu Braňo Ondruš, ba dokonca i šéf mediálneho tímu predsedu Fica Erik Tomáš, teda človek, ktorý je sčasti zodpovedný za prepad preferencií strany.

Maďarič na hrad?

V súvislosti s ďalším pokračovaním politickej kariéry Mareka Maďariča sa objavila dokonca informácia, že by mal mať záujem o kandidatúru na prezidenta SR.

S touto informáciou prišiel bývalý člen SMERu Anton Martvoň, ktorý zároveň svojmu bývalému kolegovi prostredníctvom sociálnej siete odkázal: „Nech nad tým ani neuvažuje, lebo teatrálne pohorí ako jeho poskok Blanár v Žilinskom kraji!“

Všetky dohady o personálnych rošádach by mali skončiť 9. decembra, kedy sa uskutoční v Martine snem strany SMER­‑SD.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…