Domov Prominenti Peter Sagan chce, aby jeho syna pokrstila hlava cirkvi

Peter Sagan chce, aby jeho syna pokrstila hlava cirkvi

0
0

Peter Sagan chce svojho syna Marlona pokrstiť. Na tom by ani náhodou nebolo nič zvláštne. Trojnásobný majster sveta v cyklistike však chce, aby bol pokrstený vo Vatikáne a to priamo pápežom.

Peter Sagan sa 24. januára zúčastní na osobnej audiencii u pápeža. Popri návšteve Sixtínskej kaplnky by chcel stihnúť aj krst svojho syna a to tým najpovolanejším cirkevným predstaviteľom.

Z Austrálie do Vatikánu

Najväčšia cyklistická pýcha Slovenska štartuje svoju sezónu v Austrálii, kde má absolvovať preteky Tour Down Under, na ktorých chce zabodovať a odštartovať ďalšiu úspešnú sezónu plnú triumfov.

Po návrate od protinožcov Saganove kroky budú smerovať na osobnú audienciu k pápežovi do Vatikánu. Stretnutie s pápežom Saganovi sprostredkoval obchodný riaditeľ Volkswagen Italia Andrea Calcagni.

Pápeža chce obdarovať

Sagan má pre pápeža pripravený aj dar, ktorý je určený špeciálne pre neho. Darovať mu chce bicykel značky Specialized, na ktorom je zobrazený znak Vatikánu, pápežský erb a tiež argentínska vlajka, na ktorej je napísané meno Francesco.

Pod paľbou kritiky

Miláčik Slovenska to podľa mnohých tento raz prehnal. Na sociálnych sieťach sa voči nemu zdvihla vlna kritiky. Niektorí hovoria o maniéroch bohatých alebo si uťahujú z toho, či si myslí, že vďaka tomu bude mať Marlon nejaké nadpozemské vlastnosti.

O tom, že Peťo tentokrát prekročil hranice svedčí množstvo príspevkov od znechutených fanúšikov, u ktorých bol dodnes miláčikom. Kritiku si však nevyžiadal len od ľudí na sociálnych sieťach.

Touto témou sa zaoberá aj cyklistický magazín Cycling Weekly: „Ako by nestačilo byť Saganovým synom v tom, aby vám to v budúcnosti pomohlo vyhrať preteky, trojmesačný syn Marlon dostane požehnanie od vyššej moci.“

Ťažko povedať, či Peťo počítal s tým, že by si týmto činom mohol proti sebe pobúriť toľko ľudí alebo je pre neho dôležitejšia jeho viera a presvedčenie, že by jeho prvý syn mal dostať požehnanie priamo od pápeža.

puma, foto: facebook, SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Prominenti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…