Domov Šport Peter Sagan sa s Austráliou rozlúčil 3. miestom a zvíťazil v bodovacej súťaži

Peter Sagan sa s Austráliou rozlúčil 3. miestom a zvíťazil v bodovacej súťaži

0
0

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora‑Hansgrohe skončil tretí v záverečnej šiestej etape 20. ročníka pretekov Tour Down Under, úvodného podujatia prestížnej série WorldTour v sezóne 2018 v Južnej Austrálii.

Sagan sa v záverečnom šprinte 90 km dlhého kritéria so štartom aj cieľom v Adelaide musel skloniť pred Nemcom Andrém Greipelom a Austrálčanom Calebom Ewanom.

Celkovým víťazom sa stal Juhoafričan Daryl Impey z tímu Mitchelton‑ Scott, ktorý sa ako 33-ročný dočkal najväčšieho úspechu v kariére. Rovnaký čas ako víťaz dosiahol aj Austrálčan Richie Porte (BMC Racing), ale Juhoafričan mal lepší súčet všetkých umiestnení v etapách.

So 16-sekundovým mankom skončil tretí Holanďan Tom‑ Jelte Slagter (Dimension Data). Sagan skončil celkovo na 32. mieste s odstupom 2:25 min. za celkovým víťazom.

Trojnásobný a úradujúci majster sveta však v Južnej Austrálii ovládol bodovaciu súťaž a pripísal si tam po prvý raz aj etapové víťazstvo. Slovenský rýchlik Peter Sagan v práve skončenej edícii pretekov TDU päťkrát figuroval v najlepšej päťke etapového poradia, čo sa nepodarilo žiadnemu z jeho konkurentov.

Okrem víťazstva si pripísal aj dve tretie, jedno štvrté a jedno piate miesto. Sagan zvíťazil aj v kritériu People´s Choice Classic.

val, SITA, foto: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…