Domov Šport Peter Sagan spôsobil v Trnave šialenstvo, štafetu predal bratovi Jurajovi

Peter Sagan spôsobil v Trnave šialenstvo, štafetu predal bratovi Jurajovi

0
0

Uplynulý víkend sa v Trnave uskutočnili Majstrovstvá Slovenskej a Českej republiky v cestnej cyklistike. Najväčším ťahákom bola účasť nášho elitného cyklistu a trojnásobného majstra sveta Petra Sagana, ktorý obhajoval národný titul. Ten však tento rok získal už po tretíkrát jeho brat Juraj.

Na pretekárov čakalo celkovo 187 kilometrov, no na mestskom okruhu v Trnave museli okrem kilometrov bojovať aj s vysokými viac ako 30-stupňovými teplotami.

Ešte v prvej polovici pretekov sa do úniku dostala sedemčlenná skupina jazdcov, v ktorej malo Slovensko len jediné zastúpenie, a to v podobe Juraja Sagana.

Táto skupinka si postupne vytvorila až viac ako trojminútový náskok. V záverečnom špurte mal najrýchlejšie nohy František Sisr z tímu Elkov‑Author, ktorý sa tak stal okrem celkového víťaza aj českým majstrom.

Najrýchlejším Slovákom bol s prehľadom Juraj Sagan, ktorého klasifikovali na celkovo šiestom mieste. Peter Sagan prišiel do cieľa v tréningovom tempe na celkovo 15. mieste, ako štvrtý najrýchlejší Slovák.

Dres so slovenskou trikolórou, ktoré nosil Peťo posledný rok, tak „odovzdá“ svojmu bratovi Jurajovi. Hlavne, že je to Sagan „Keď sme mali náskok 3 – 4 minúty a videl som, že v pelotóne nie je veľká aktivita, tušil som, že to môže vyjsť.

V pelotóne som mal brata Petra aj Erika Bašku. Čo môže byť lepšie, ako keď vám kryje chrbát viacnásobný majster sveta?,“ povedal čerstvý majster Slovenska Juraj Sagan.

Jeho slávnejší brat Peter nebol z toho, že neobhájil titul, sklamaný. „Ja som veľmi spokojný, pretože vyhral Sagan,“ povedal po pretekoch a rozhovoril sa aj o tom, ako to vyzeralo na trati:

„Jediné miesto, kde sa dalo tvoriť, bolo na začiatku v jednom zo stúpaní, ktoré sme mali. Dva razy sme to skúsili, raz sme zostali vpredu v celkom dobrej skupine.

Potom sa však rozdelila, zozadu nás dostihli a potom to už bolo také, aké bolo. Som veľmi spokojný, ako sme to kontrolovali s Jurajom a v závere som Erikovi rozbehol špurt.

Myslím si, že Patrik Tybor si tretie miesto vybojoval zaslúžene,“ doplnil pretekár tímu Bora‑Hansgrohe.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
  • VIDEO: Živá fontána

    Neuveriteľné vystúpenie predviedla trojica mladíkov v najnovšej sérii relácie hľadajúcej t…
  • VIDEO: Psí kameň, papier, nožnice

    To, že psy sú neuveriteľne inteligentné už asi všetci vieme. Videli ste však už hrať psíka…
  • VIDEO: Keď ľudskosť víťazí

    Predstavte si, ako reagujete v pozícii šoféra, ktorému niekto iný „vpáli“ do cesty a takme…
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Živá fontána

Neuveriteľné vystúpenie predviedla trojica mladíkov v najnovšej sérii relácie hľadajúcej t…