Domov Šport Peter Sagan spôsobil v Trnave šialenstvo, štafetu predal bratovi Jurajovi

Peter Sagan spôsobil v Trnave šialenstvo, štafetu predal bratovi Jurajovi

0
0

Uplynulý víkend sa v Trnave uskutočnili Majstrovstvá Slovenskej a Českej republiky v cestnej cyklistike. Najväčším ťahákom bola účasť nášho elitného cyklistu a trojnásobného majstra sveta Petra Sagana, ktorý obhajoval národný titul. Ten však tento rok získal už po tretíkrát jeho brat Juraj.

Na pretekárov čakalo celkovo 187 kilometrov, no na mestskom okruhu v Trnave museli okrem kilometrov bojovať aj s vysokými viac ako 30-stupňovými teplotami.

Ešte v prvej polovici pretekov sa do úniku dostala sedemčlenná skupina jazdcov, v ktorej malo Slovensko len jediné zastúpenie, a to v podobe Juraja Sagana.

Táto skupinka si postupne vytvorila až viac ako trojminútový náskok. V záverečnom špurte mal najrýchlejšie nohy František Sisr z tímu Elkov‑Author, ktorý sa tak stal okrem celkového víťaza aj českým majstrom.

Najrýchlejším Slovákom bol s prehľadom Juraj Sagan, ktorého klasifikovali na celkovo šiestom mieste. Peter Sagan prišiel do cieľa v tréningovom tempe na celkovo 15. mieste, ako štvrtý najrýchlejší Slovák.

Dres so slovenskou trikolórou, ktoré nosil Peťo posledný rok, tak „odovzdá“ svojmu bratovi Jurajovi. Hlavne, že je to Sagan „Keď sme mali náskok 3 – 4 minúty a videl som, že v pelotóne nie je veľká aktivita, tušil som, že to môže vyjsť.

V pelotóne som mal brata Petra aj Erika Bašku. Čo môže byť lepšie, ako keď vám kryje chrbát viacnásobný majster sveta?,“ povedal čerstvý majster Slovenska Juraj Sagan.

Jeho slávnejší brat Peter nebol z toho, že neobhájil titul, sklamaný. „Ja som veľmi spokojný, pretože vyhral Sagan,“ povedal po pretekoch a rozhovoril sa aj o tom, ako to vyzeralo na trati:

„Jediné miesto, kde sa dalo tvoriť, bolo na začiatku v jednom zo stúpaní, ktoré sme mali. Dva razy sme to skúsili, raz sme zostali vpredu v celkom dobrej skupine.

Potom sa však rozdelila, zozadu nás dostihli a potom to už bolo také, aké bolo. Som veľmi spokojný, ako sme to kontrolovali s Jurajom a v závere som Erikovi rozbehol špurt.

Myslím si, že Patrik Tybor si tretie miesto vybojoval zaslúžene,“ doplnil pretekár tímu Bora‑Hansgrohe.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
  • HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

    Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…
  • Duda mení pôsobisko

    Ondrej Duda sa po viac než troch rokoch strávených v nemeckej Bundeslige sťahuje na Britsk…
  • Počet dôchodcov rastie

    Počet dôchodcov na Slovensku z roka na rok stúpa. Ku koncu minulého roka evidovala Sociáln…
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…