Domov Šport Peter Sagan štvrtý titul nezískal

Peter Sagan štvrtý titul nezískal

0
0

Trojnásobný majster sveta v cyklistike Peter Sagan sa v nedeľu postavil na štart 91. cyklistických Majstrovstiev sveta, ktorými mohol potvrdiť dominanciu v tomto športe. Náročná trať v podobe veľkých stúpaní z neho však favorita nerobila, čo sa napokon potvrdilo počas pretekov.

Pred tourminátorom bola v nedeľu neľahká úloha. Zdolať náročnú 259-kilometrovú kopcovitú trať v Inssbrucku, ktorá by z neho urobila 4. krát po sebe svetového šampióna.

Už samotné prognózy však neboli príliš pozitívne. Množstvo náročných stúpaní, ktoré boli skôr určené pre vrchárov, čo aj pred pretekmi potvrdil sám majster sveta z troch predchádzajúcich rokov.

Vydržal najdlhšie, no nie dokonca

Okrem miláčika Petra Sagana sa v slovenských farbách objavili ďalší slovenskí pretekári, ktorí mali práve Saganovi dopomôcť. Šestica pretekárov Martin Haring, Patrik Tybor, Marek Čanecký, Martin Mahďar, Juraj Sagan, a Erik Baška nedokázala čeliť náročnej trati a Sagan už 90 km pred cieľom pokračoval sám bez reprezentačných kolegov.

28-ročný Žilinčan však stratil cenný čas práve v náročnom stúpaní. Ten nedokázal dohnať ani v ďalších kilometroch a z pretekov napokon odstúpil zhruba 80 km pred cieľom. Hoci sa mu dúhový dres obhájiť nepodarilo, Peter verí, že oň zabojuje znova o rok.

Titul ide do Španielska

Novým majstrom sveta v cyklistike sa stal španielsky pretekár Alejandro Valverde, ktorý v záverečnom špurte odrovnal ostatných súperov. Aj napriek tomu, že vo veku 38 rokov patrí medzi veteránov, ani jeho mladší kolegovia mu nedokázali zobrať poslednú nádej na zisk vytúženého titulu.

Za ním do cieľa prišiel Francúz Romain Bardet a trojicu najlepších uzatvára Kanďan Michael Woods. Dôvod na oslavu majú aj Česi vďaka Romanovi Kreuzigerovi, ktorý skončil na 6. mieste.

Takto sa Valverde stal majstrom sveta:

pepe, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Odborníci preskúmali potopenú nemeckú ponorku z prvej svetovej vojny

Odborníkom sa podarilo po prvý raz preskúmať nemeckú ponorku, ktorú počas prvej svetovej v…