Domov Šport Peter Sagan začal sezónu triumfom v austrálskom Adelaide

Peter Sagan začal sezónu triumfom v austrálskom Adelaide

0
0

Slovenský cyklista Peter Sagan začal novú sezónu víťazstvom na 50,6 km dlhom kritériu People´s Choice Classic v austrálskom Adelaide. Preteky boli tradičným predkrmom pred úvodným podujatím prestížneho seriálu WorldTour v novej sezóne – Tour Down Under.

Sagan dosiahol čas 1:04,25 h. O jeho triumfe pred Andrém Greipelom a Calebom Ewansom rozhodol až fotofiniš. Slovenský jazdec je prvým zahraničným pretekárom, ktorý dokázal na podujatí zvíťaziť od roku 2015, vlani skončil Sagan na treťom mieste.

Cyklisti absolvovali 23 okruhov po 2,3 km so štartom a cieľom na Wakefield Road. „Som veľmi šťastný. Jazdilo sa mi dobre, v závere sa na mňa nalepili viacerí pretekári, boli dosť blízko, ale napokon to dobre dopadlo.

Teším sa, víťazstvo som nečakal,“ cituje Sagana špecializovaný portál cyclingnews. com. Čoskoro 28-ročný Peter Sagan v najbližších dňoch povedie tím Bora‑Hansgrohe na Tour Down Under, ale bude mať aj iné úlohy.

Trojnásobný a úradujúci majster sveta bude súčasť podporného tímu pre Íra Sama Bennetta a Austrálčana Jaya McCarthyho v koncovkách etáp. „Budem sa snažiť dostať zo seba to najlepšie, ale zároveň pomáhať iným.

Dali sme dokopy naozaj silný tím na Tour Down Under a urobím všetko pre svojich spolujazdcov. Ja sa zrejme zameriam na jednu etapu a celkovo to vidím na podporu Jayovi McCarthymu, ktorý je v dobrej forme,“ uviedol Peter Sagan, cituje ho portál www.newsofbahrain.com.

SITA, foto: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…