Domov Šport Petra Vlhová laureátkou ocenenia Krištáľové krídlo

Petra Vlhová laureátkou ocenenia Krištáľové krídlo

0
0

Celkovo trinásť slovenských osobností v nedeľu získalo prestížne ocenenie Krištáľové krídlo. Odborná porota vyhlásila víťazov v desiatich kategóriach, vrátane športu. Laureátkou tohto ocenenia za rok 2019 sa stala lyžiarka Petra Vlhová.

Jej meno na slávnostnom galavečeri vyhlásila ministerka školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Martina Lubyová. Cenu za Petru Vlhovú, ktorá v ten deň súťažila v nemeckom Garmisch-Partenkirchene, prevzal prezident Slovenského olympijského a športového výboru Anton Siekel.

„Veľmi sa teším, že som vyhrala Krištáľové krídlo a týmto sa chcem poďakovať mojim blízkym, môjmu tímu a všetkým fanúšikom, ktorí vždy stojíte pri mne.

Veľmi si to vážim. Budem sa snažiť naďalej vám robiť radosť a tiež sebe. Momentálne prežívam najlepšie obdobie v mojom živote, pretože sa mi darí po každej stránke.

Lyžovanie ma veľmi napĺňa a dúfam, že to bude stále lepšie a lepšie,“ povedala trojnásobná medailistka z MS 2019 prostredníctvom videoodkazu.

O víťazstve Petry Vlhovej rozhodla odborná komisia v zložení Anton Siekel, Danka Barteková, Marcel Merčiak, Richard Lintner, János Gaál a Matej Tóth.

V kategórii šport sa spomenuté ocenenie udeľuje od roku 1997, kedy ho získali basketbalistky tímu SCP Ružomberok.

red, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …