Domov Šport Petra Vlhová sa na pódiu rozlúčila s najúspešnejšou sezónou

Petra Vlhová sa na pódiu rozlúčila s najúspešnejšou sezónou

0
0

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová absolvovala cez víkend v Andorre posledné preteky Svetového pohára. Napriek tomu, že už bolo meno držiteľky krištáľového glóbusu známe, Slovenka opäť predviedla skvelý výkon a sezónu zakončila s dvomi pódiovými umiestneniami.

V Soldeu dvakrát tretia

Petra Vlhová sa na svah v andorrskom Soldeu postavila v sobotňajšom finálovom slalome. 23-ročná Slovenka už v tej chvíli vedela, že krištáľový glóbus si opäť preberie Američanka Mikaela Shiffrinová.

V prvom kole slalomu obsadila slovenská lyžiarka tretie miesto. S lepším časom do cieľa prišla švajčiarska pretekárka Wendy Holdenerová a s odstupom 28 stotín za ňou aj spomínaná Shiffrinová.

Vlhová za nimi zaostala o 1,22 sekundy, čo v druhom kole chcela dobehnúť. Poradie sa po druhom kole síce zmenilo, ale len na prvých dvoch miestach, kde sa pretekárky vymenili.

Vlhová si teda zo slalomu odniesla konečné tretie miesto. Na rovnakom stupienku skončila aj po nedeľnom obrovskom slalome. V druhom kole však musela dobiehať stratu až na tri pretekárky, ktoré v prvom kole prišli do cieľa s lepším časom.

Vďaka lepšej jazde, ktorú v druhom kole predviedla sa mohla spokojne tešiť z pódiového umiestnenia a výborného tretieho miesta. Víťazkou sa stala opäť Američanka Shiffrinová a druhé miesto vybojovala iba 17-ročná novozélandská lyžiarka Alice Robinsonová.

Glóbusy pre Shiffrinovú

Pred poslednými pretekmi sezóny už bolo jasné, kto sa stane líderkou v celkovom hodnotení sezóny. Mikaela Shiffrinová mala okrem zisku veľkého krištáľového glóbusu isté aj menšie v slalome a tiež v Super G.

Pred nedeľným obrovským slalomom nebolo meno víťazky v tejto disciplíne celkom isté. Zabojovať oň mohla práve Vlhová, ktorá by však musela vyhrať a americká lyžiarka by musela skončiť mimo pätnástky najlepších.

To sa ale nestalo, a tak sa po pretekoch Shiffrinová mohla tešiť z prvenstva aj v tejto disciplíne.

Majsterka sveta 14-krát na pódiu

Petra Vlhová teda v Andorre definitívne ukončila doposiaľ najúspešnejšiu sezónu kariéry. Najväčším úspechom je bezpochyby zisk zlatej medaily v obrovskom slalome na MS vo švédskom Aare.

Okrem nej si zo šampionátu odniesla striebro v kombinácii a bronz v slalome. Na podujatiach svetového pohára sa na pódium postavila až 14‑krát a v celkovom hodnotení SP skončila druhá.

pepe, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
  • HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

    Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…
  • Duda mení pôsobisko

    Ondrej Duda sa po viac než troch rokoch strávených v nemeckej Bundeslige sťahuje na Britsk…
  • Počet dôchodcov rastie

    Počet dôchodcov na Slovensku z roka na rok stúpa. Ku koncu minulého roka evidovala Sociáln…
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

HEGER: Mýtny tender: vážny dôvod na basu

Mýto, ktorým žilo Slovensko posledné dni, je veľkou kauzou šéfov Smeru predsedu Roberta Fi…