Domov Ekonomika Platy v štátnej správe stúpnu, zamestnancov ubudne

Platy v štátnej správe stúpnu, zamestnancov ubudne

0
0

Na zvýšenie platov učiteľov pôjde v budúcom roku 81 miliónov eur.

Návrh rozpočtu na budúci rok prináša dobrú zvesť najmä učiteľom, ale aj ostatným zamestnancom štátnej správy. Minister financií Peter Kažimír našiel zhruba 81 miliónov eur, aby mohol valorizovať platy učiteľov v roku 2018 o šesť percent.

O niečo menší mzdový nárast čaká aj na štátnych úradníkov. „Pre štátnych zamestnancov sa na rok 2018 rozpočtuje rast osobných výdavkov na úrovni 4 percent,“ píše sa v návrhu rozpočtu.

Oproti tomuto roku sa však očakáva pokles počtu ľudí pracujúcich v štátnej správe po zarátaní všetkých odchodov a príchodov o necelé tri stovky. Niekde teda zamestnancov ubudne, inde pribudne.

„Na tomto salde sa medziročným znížením podieľajú najmä zamestnanci zdravotníckych zariadení územnej samosprávy v počte 1 965 osôb, zamestnanci regionálneho školstva územnej samosprávy v počte 600 osôb a zamestnanci Železníc Slovenskej republiky v počte 300 osôb,“ uvádza Kažimír v rozpočte.

Naopak, pribudnúť majú úradníci v samospráve, Národnej diaľničnej spoločnosti, na železniciach či v Sociálnej poisťovni.

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Ekonomika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Pýtal jedlo na letisku, dnes je z neho jeden z najlepších futbalových obrancov

Futbalový obranca Pepe dosiahol počas hráčskej kariéry mnoho úspechov, no dodnes si pamätá…