Domov Slovensko Ples v opere zahájil plesovú sezónu

Ples v opere zahájil plesovú sezónu

0
0

Minulú sobotu sa v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave uskutočnil 19. ročník Plesu v opere. Slávnostné podujatie, na ktorom sa stretlo 300 prominentných párov, si tento rok pripomenulo najmä dôležitosť radosti a šťastných momentov.

Ako už tradične, aj tento rok, bol Ples v opere prehliadkou slovenskej celebritnej scény a taktiež najkrajších dámskych rób, ktoré budú tento rok udávať trend odievania v plesovej sezóne.

Generálny riaditeľ plesu Pavol Lančarič vítal hostí, medzi ktorými nechýbali politici Václav Mika, Ján Kubiš, Andrej Hrnčiar či Boris Kollár, herci František Kovár, Vlado Černý, Martin Huba, Renáta Názlerová, Matej Landl, Jozef Vajda či Marek Fašiang, lekári Pavel Traubner, či Jozef Dolinský, novinárka Kristína Kövešová, komička Eva Evelyn Kramerová, predseda Slovenského paralympijského výboru Ján Riapoš, paralympijský cyklista Jozef Metelka, generálny riaditeľ Televízie Markíza Matthias Settele, bývalá modelka Lucia Hablovičová, či Karolína Chomisteková, bývalí hokejisti Boris Valábik a Zdeno Cíger, moderátori Matej Sajfa Cifra a Veroniká Ostrihoňová Cifrová, generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník, fotografka Jana Keketi, paralympijskí lyžiari Jakub Krako a Miroslav Haraus a mnoho ďalších.

Moderátorkou plesu bola Lucia Hurajová a v programe nechýbali vystúpenia operných spevákov Evy Hornyakovej a Miroslava Dvorského, ktorí v sprievode Big Bandu Gustava Broma svojimi áriami sprevádzali hostí a hostky počas prvého tanečného kola novej plesovej sezóny.

Ďalej sa predstavili Ondřej Gregor Brzobohatý, Marta Jandová, skupina Vidiek, ktorá vystúpila netradične so speváčkami Katarínou Knechtovou a Emmou Drobnou, funková kapela Funkiez, s ktorou sa na pódium postavili i zahraniční hostia Ola Egbowon a Big John a skupiny The Backwards a Queenmania, ktoré zas predviedli netradičný hudobný súboj.

Popri menovaných umelcoch zároveň hostí a hostky zabavila aj Ľudová hudba Lúčnice pod vedením primáša Martina Sleziaka. Záštitu nad podujatím prevzal prezident Andrej Kiska a výťažok z plesu, ako to býva dobrým zvykom, poputuje na dobročinné účely.

„Rovnako ako minulý rok, aj tento rok podporíme program inkluzívneho vzdelávania so zdravotným znevýhodnením.

Už na základe výťažku z minulého roka sme ten program veľmi úspešne rozbehli a videli sme nielen, že je o to záujem, ale že sa naozaj riešia veci, ktoré treba riešiť, no nedokázali sme uspokojiť potreby a záujem všetkých škôl, takže si myslím, že má veľký zmysel v tom pokračovať i naďalej,“ povedala riaditeľka Plesu v opere Andrea Cocherová.

red, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Pre pobavenie publika

Hovorí sa, že škodoradosť je najlepšia radosť. My sa však nechceme nikomu vysmievať, len v…