Domov Šport Po 41 rokoch má Európa víťaza olympijskej stovky

Po 41 rokoch má Európa víťaza olympijskej stovky

0
0

Olympijským šampiónom v behu na 100 m sa stal taliansky atlét Lamont Marcell Jacobs v novom európskom rekorde 9,80 sekundy. Striebro získal Američan Fred Kerley za 9,84, bronzový skončil Kanaďan Andre de Grasse v čase 9,89.

Jacobs sa stal iba šiestym európskym šampiónom v najkratšom šprinte pod piatimi kruhmi od roku 1896 a prvým od roku 1980, keď triumfoval Brit Allan Wells.

Jacobs už v semifinále vylepšil kontinentálny rekord na 9,84 s a vo finále sa ešte o štyri stotinky zlepšil. Pre rodáka z amerického mesta El Paso to bola prvá medaila z významných podujatí, v marci však zvíťazil na šesťdesiatke na halových ME v Toruni v behu, v ktorom skončil tretí Ján Volko.

Strieborný Kerley úspešne zavŕšil svoju netradičnú transformáciu, keď na MS v Dauhe získal bronz ešte na 400-metrovej trati. Bronzový De Grasse získal tretiu individuálnu medailu na olympiáde, v Riu vybojoval bronz na stovke a striebro na dvojstovke.

Volko skončil v rozbehoch

Slovenský šprintér Ján Volko nepostúpil ani do semifinále, keď skončil časom 10,50 s siedmy vo svojom rozbehu, celkovo obsadil 46. miesto zo 61 pretekárov…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Deň, keď Little boy zničil Hirošimu

6. augusta uplynie 77 rokov od prvého použitia nukleárnej zbrane armádou USA. Tú využili p…