Domov Šport Po dobrej príprave začali basketbalisti predkvalifikáciu úspešne

Po dobrej príprave začali basketbalisti predkvalifikáciu úspešne

0
0

Slovenskí basketbaloví reprezentanti vstúpili cez víkend do tretieho kola predkvalifikácie o účasť na finálovom turnaji majstrovstiev Európy 2021. Po skvelých okamihoch v príprave pod vedením nového trénera ich v prvej ostrej previerke čakal Cyprus.

Bývalý chorvátsky reprezentant, ktorý sa okrem iného môže popýšiť aj prsteňom pre víťaza NBA či striebrom z OH 1992, Žan Tabak zasadol na lavičku slovenského národného tímu začiatkom tohto roka.

Jeho cieľ je jednoznačný – dostať slovenský tím aspoň medzi európsky priemer. Už príprava naznačila, že angažovanie Tabaka by mohlo mať želaný efekt, veď zo siedmich prípravných zápasov naši basketbalisti vyhrali až šesť, keď podľahli len účastníkovi tohtoročného svetového šampionátu Iránu.

Úspešný prvý krok proti Cypru

V prvom zápase predkvalifikačnej skupiny proti Cypru sa veci nevyvíjali podľa predstáv, keď sa slovenským reprezentantom nedarila streľba a v závere prvého polčasu inkasovali štrnásťbodovú šnúru na 36:39.

Druhý polčas bol veľmi vyrovnaný, no Slováci v závere zápasu priklonili misky váh na svoju stranu a urobili dôležitý prvý krok smerom k svojmu cieľu, keď Cyprus zdolali 67:60.

„O našom víťazstve rozhodol charakter. Som šťastný, že sme ho ukázali, pretože sme vo viacerých fázach stretnutia prehrávali. Nebol to pekný basketbal, ale už pred zápasom som avizoval, že Cyprus je súper, ktorý vám vie hru znepríjemniť.

V závere sme sa tomu dokázali prispôsobiť a eliminovať ich silné stránky,“ zhodnotil po zápase tréner národného tímu Žan Tabak. Slovákov už túto sobotu čaká náročný zápas v Ploješti s domácim Rumunskom.

Následne sa presunú do cyperskej Nikózie (14. 8.), aby 21. augusta ukončili tretie kolo predkvalifikácie domácim zápasom s Rumunmi. Do hlavnej fázy kvalifikácie postúpi len najlepší tím z trojčlennej predkvalifikačnej skupiny.