Domov Šport Po majstrovi vyškolil nováčika aj vicemajster

Po majstrovi vyškolil nováčika aj vicemajster

0
0

V druhom kole Fortuna ligy sa pozornosť sústredila najmä pod Dubeň. Žilina tam hostila Spartakovcov, ktorým v máji podľahla vo finále Slovenského pohára, a tak bolo čo oplácať. Nováčik z Pohronia od úvodu súťaže naplno ochutnáva fortunaligovú kvalitu. Po majstrovi v prvom kole, ho v druhom čakal vicemajster.

Na bratislavské Tehelné pole zavítali v sobotu Michalovce, no „belasí“ ich snahy na dobrý výsledok schladili hneď v úvode, keď sa v 1. minúte presadil Abena.

Východniari napokon z Bratislavy odchádzali s trojgólovou prehrou, pričom v tomto ročníku ešte neskórovali. Sereď si po bezgólovom prvom polčase poradila v Myjaveso Senicou 2:1.

Pod Zoborom hostili Vion a v 40. minúte domáci po prvýkrát v sezóne dostali loptu za chrbát brankára, bohužiaľ Bílovský si pripísal vlastný gól, a keďže bol jediný v zápase, Nitrania po smolnej prehre z prvého kola, keď v Ružomberku inkasovali v nadstavenom čase, opäť prehrali 0:1.

Body sa delili len v Žiline, kde má prechodný domov AS Trenčín. Ten síce od 9. minúty viedol, no v 22. minúte Ružomberok vyrovnal na 1:1 a tento stav pretrval až do záverečného hvizdu.

Pod Dubňom sa hralo aj v nedeľu. Žilinčania hostili Spartak Trnava a prehru z finále slovenského pohára oplatili pomerne jednoznačne 4:2.

Rovnaký počet gólov padol aj v Dunajskej Strede. Domáci nemali s nováčikom zo Žiaru nad Hronom zľutovanie, aj keď Mazan sa postaral aspoň o čestný zásah.