Domov Slovensko Po piatich rokoch objasnili vraždu mladého poslanca

Po piatich rokoch objasnili vraždu mladého poslanca

0
0

Protizločinecká jednotka NAKA (Národná kriminálna agentúra) zasahovala minulý týždeň vo Veľkom Krtíši. Polícia na svoje facebookovej stránke zverejnila videá z akcie namierenej na zadržanie podozrivých vo veci vraždy mestského poslanca zo Žiaru nad Hronom spred piatich rokov.

Ešte v roku 2013 sa pokojnou ulicou v Žiari nad Hronom ozval výbuch osobného automobilu, v ktorom sa v tom čase viezol právnik a vtedajší mestský poslanec Marek Rakovský († 29).

Auto sa okamžite vznietilo a jeho šofér nemal najmenšiu šancu prežiť. V čase, keď už boli miestni presvedčení, že vražda, ktorá otriasla mestom, sa nikdy nevyšetrí, prišiel minulú stredu policajný záťah vo Veľkom Krtíši, počas ktorého zadržali dve osoby podozrivé zo zavraždenia poslanca.

„Vďaka precíznej práci, ktorá nepoľavila ani po piatich rokoch, protizločinecká jednotka NAKA dnes v ranných hodinách zadržala dve osoby podozrivé z úkladnej vraždy,“ informoval policajný zbor na Facebooku.

Po vypočutí bola jedna osoba prepustená, druhú, ktorou by mal byť podľa medializovaných informácií Peter P., vyšetrovateľ obvinil z trestného činu úkladnej vraždy a spracoval podnet na jej väzobné stíhanie.

Prečo zabili mladého muža?

Mladému poslancovi vzal život nastražený výbušný systém, ktorý bol pripevnený na spodnú časť jeho vozidla. Výbušnina explodovala v momente, keď Rakovský išiel z domu do práce. Ešte v roku 2013 sa po meste šírili viaceré verzie motívu vraždy právnika a poslanca.

Okrem jeho právnickej a poslaneckej profesie prichádzal vtedy do úvahy aj pozemkový motív, keďže Rakovský bol aj predsedom Urbárskeho a pasienkového spolku v Žiari nad Hronom. Polícia však zatiaľ viac informácií k prípadu nezverejnila.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…