Domov Šport Po prestávke znovu o ligové body

Po prestávke znovu o ligové body

0
0

Hádzanársky oddiel ŠKP Bratislava vstúpi počas víkendu znovu do bojov o ligové body. Muži začínajú nadstavbovú časť v dolnej skupine Slovnaft extraligy s Malackami, dorastenci mali hrať v Trebišove, ale tento výjazd si spojili so zápasom s Košicami. Mladšie a staršie dorastenky budú na Starých Gruntoch hostiť súperky z Iuventy Michalovce.

Muži začnú s Malackami

Tradícia zápasov s outsidermi z blízkeho okolia velí vyhrať, lenže títo súperi, v radoch ktorých vždy štartuje niekoľko odchovancov ŠKP, vedia tieto zápasy zdramatizovať a berú ich obzvlášť prestížne.

Navyše Malacky sa posilnili silným Bosniakom Birdahičom na spojke, ktorý je schopný zaťažiť konto aj kvalitných brankárov niekoľkými gólmi a je najväčšou akvizíciou súpera zo Záhoria. Sobota ukáže, či Rummelove Malacky po prvýkrát dokážu uchmatnúť ŠKP nejaký bod.

Dorastenky privítajú Michalovce

Kuriozitou jesenného dvojzápasu dorasteniek v Michalovciach boli víťazné góly družstiev ŠKP z posledného deväťmetrového hodu po uplynutí hracieho času.

Ich strelkyňami boli Csolleová u mladších a Horváthová u starších dorasteniek. Súperi sa v priebehu sezóny výrazne zlepšili a túžia si doma stratené body vziať z Bratislavy späť.

Obe stretnutia ponúkajú vzrušujúce divadlo a dramatickú zápletku. Mladšie dorastenky ŠKP nastúpia oslabené o Johanovú a Jeníčkovú a starším budú chýbať Kocaníková s Petrulovou.

Napriek oslabeniu chcú ale oba dorastenecké tímy urobiť všetko preto, aby cenné body zostali doma.

Dorastenci začnú až v marci

Družstvá mladších a starších dorastencov mali začať odvetnú časť ligovej súťaže už počas tohto víkendu v Trebišove. Po dohode so súpermi tieto stretnutia odohrajú pri výjazde do Košíc.

Odvetnú časť súťaže tak začnú až o týždeň, 2.3., zápasmi s dorastencami Martina. Obe družstvá ŠKP absolvovali prípravu v poriadku, až na Pastoráka z družstva mladších dorastencov, ktorý má zlomený prst na streleckej ruke.

Za Jozefom Kuchyňkom

Z rodiny ŠKP, nástupníckym klubom ČH Bratislava, sa do sveta nesie smutná správa. Vo veku nedožitých 88 rokov zomrel dlhoročný funkcionár a prvý profesionálny tréner mužov ČH Bratislava Jozef Kuchyňka.

S mužmi ČH uhral bronzovú medailu, ale skôr bol známy ako majster záchranárskych prác, vždy, keď to s ČH nevyzeralo v tabuľke dobre.

„Pepo bol skvelý analytik, namiesto vedeckých mudrovaní vždy vedel použiť zdravý slovenský sedliacky rozum,“ spomína si na svojho bývalého trénera a neskôr kolegu duša dnešného ŠKP Ľubo Orosz. Hádzanárska rodina tak stratila ďalšiu zo svojich legiend.

tk, foto: ŠKP

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Slota proti Dankovi

Vskutku nečakaný návrat do politického života učinil začiatkom týždňa bývalý predseda SNS …