Domov Slovensko VIDEO: Po útoku psa na dieťa najhoršie skončila majiteľka

VIDEO: Po útoku psa na dieťa najhoršie skončila majiteľka

0
0

Pomsta, nevraživosť a vyrovnávanie účtov v štýle „oko za oko, zub za zub“. Tento prípad šokoval predovšetkým okolie a neskôr aj celú verejnosť.

V meste Snina na východnom Slovensku sa odohral incident, na ktorého konci bola nečakaná obeť.

Obyčajný nákup

Celý tento príbeh sa začal minulý týždeň v pondelok, kedy sa majiteľka psa vo večerných hodinách rozhodla ísť nakúpiť do miestnych potravín. Spoločnosť jej robil jej stafford, ktorého pred vstupom do obchodu priviazala o stojan na bicykle.

Následne sa vybrala nakupovať. V tom čase bol pes absolútne pokojný a nič nenasvedčovalo tomu, že by k nejakému útoku mohlo prísť. Všetko sa zmenilo v momente, kedy ku psovi pristúpili deti, medzi ktorými bol aj 13-ročný chlapec.

Na videu, ktoré bolo zverejnené, je jasne vidieť, že deti psa najskôr štípali, udierali a dokonca aj raz kopli. Psovi nemožno uprieť veľkú trpezlivosť. V istom momente však pes v sebaobrane zaútočil a spôsobil chlapcovi hlboké krvácajúce rany v dolnej a hornej časti pery.

Tvrdenie a skutočnosť

Stará mama pohryzeného rómskeho chlapca reagovala slovami: „Keď som to videla, ja som odpadla. Doktor povedal, že mal šťastie, lebo keby ho pohrýzol do šije, chlapec by umrel.

Nebol priviazaný, zato hovorím, že nebol priviazaný.“ Samozrejme, videozáznam jasne dokazuje, že pes priviazaný bol. Následne v hneve žena tvrdila, že majiteľku psa zbije.

Kinológ Valér Vitrikuš však má jasno: „Chybu jednoznačne urobili deti, že prišli bez dovolenia k cudziemu psovi, obťažovali ho, hladkali, možno aj štípali. Pes bol dlho trpezlivý, čím ďalej tým viac detí tam prichádzalo, tak pes sa len bránil.“ Prečo deti neboli pod dohľadom dospelých a len tak hladkali cudzieho psa, je takisto otázne.

Agresivita príbuzných

Reakcia psa by sa dala považovať za opodstatnenú. No pre incident, ktorý sa odohral deň na to, nemožno nájsť adekvátny argument. Rómski príbuzní pohryznutého chlapca pred kamerami televízie JOJ napadli majiteľku psa, s ktorou chceli redaktori urobiť rozhovor.

Žena však pred kamery prišla so zakrvavenou a opuchnutou tvárou. Príbuzní chlapca ju udierali a kopali na zemi. Majiteľka má teraz obavy o svoje zdravie. Zasahovať musela aj polícia.

Denis Ruščák, foto: printscreen, video: TV JoJ

Načítať ďalšie súvisiace články
  • Prípravný kemp repre

    Slovenská basketbalová reprezentácia žien sa v pondelok 1. júna zišla v Piešťanoch na spol…
  • Profitenis sa vráti v júli

    Po tom, čo sa v Európe postupne začínajú hrať rôzne futbalové súťaže, sa v júli môžu na ná…
  • Príde Istanbul o finále LM?

    Finále tohtosezónnej edície futbalovej Ligy majstrov sa možno neuskutoční v tureckom Istan…
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Prípravný kemp repre

Slovenská basketbalová reprezentácia žien sa v pondelok 1. júna zišla v Piešťanoch na spol…