Domov Ekonomika Počet poberateľov dávky v nezamestnanosti stúpa

Počet poberateľov dávky v nezamestnanosti stúpa

0
0

Sociálna poisťovňa vyplatila v auguste tohto roka dávku v nezamestnanosti vyše 31 tisíc osobám. V porovnaní s júlom išlo o nárast o 662 ľudí. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila Sociálna poisťovňa.

Aj keď sa minister sociálnych vecí Ján Richter búcha do pŕs s číslami klesajúcej miery nezamestnanosti, sociálna poisťovňa vyplatila v auguste vyšší počet dávok v nezamestnanosti ako mesiac predtým.

Na dávku v nezamestnanosti majú v súčasnosti pri práci na neurčitý čas nárok tí nezamestnaní, ktorí boli poistení v nezamestnanosti najmenej dva roky v posledných troch rokoch.

Dávka v nezamestnanosti dosahuje 50 % z hrubého príjmu poistenca. Výška dávky sa určuje z hrubých príjmov dosahovaných v období dvoch rokov pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie.

Medziročný pokles

Od budúceho roka sa budú podmienky pre získanie dávky v nezamestnanosti ešte zmierňovať, ale pri neustálom znižovaní počtu nezamestnaných sa drastických súm snáď nemusíme obávať.

Aby sme boli objektívni, ak spomíname medzimesačný nárast počtu vyplatených dávok v nezamestnanosti, jedným dychom je treba dodať, že medziročne sa počet poberateľov dávky v nezamestnanosti minulý mesiac znížil o 4,1 tisíca osôb.

red, SITA, foto: shutterstock

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Ekonomika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Bayern, Real aj Barcelona. Víkend sa niesol v znamení sklamaných favoritov

Zatiaľ čo anglický Liverpool či taliansky Juventus naďalej kraľujú domácim súťažiam a cez …