Domov Slovensko Podávajú trestné oznámenie

Podávajú trestné oznámenie

0
0

Uplynuli už štyri mesiace odvtedy, čo zavraždili investigatívneho novinára s jeho snúbenicou a vypukli celoslovenské protesty, najväčšie od „Gorily“. Hoci sa Slovensko už pomaly vrátilo do normálneho chodu, neobjasnenie vraždy i nespokojnosť protestujúcich so zmenami, ktoré odvtedy nastali, znamená, že táto udalosť bude prinášať svoje dôsledky.

Minulý týždeň sa organizátori pochodov Za slušné Slovensko rozhodli podať trestné oznámenie na vtedajšieho premiéra.

„Keď sme počuli výroky poslanca Fica o tom, ako sa tu niekto snažil uvrhnúť krajinu do chaosu, ako sme poprepájaní, ako nás niekto organizuje a ako to bolo celé riadené s tým, že to mal byť útok na vládu, tak nám pretiekol pohár trpezlivosti, sadli sme si nad všetky jeho výroky spätne 4 mesiace dozadu a povedali sme si, že podávame trestné oznámenie na poslanca Roberta Fica za šírenie poplašnej správy a ohováranie,“ povedal jeden z organizátorov protestov Juraj Šeliga.

Robert Fico sa už pred pár mesiacmi vyjadril, že protesty vyzerajú ako pripravené zo zahraničia, pričom svoju úlohu v útoku na vládu zohral aj prezident Kiska, s ktorým mohli byť organizátori prepojení.

Tiež poukázal na možnosť vplyvu amerického finančníka maďarského pôvodu Georga Sorosa. Spochybnil tiež financovanie všetkých aktivít organizátorov.

Ani po svojom odchode túto rétoriku nezmenil. Ohľadne samotnej aktivity organizátorov protestov sa Fico vyjadril, že rešpektuje právo kohokoľvek na podanie trestného oznámenia, dokonca, akoby túto aktivitu vítal.

„Budem môcť otvorene hovoriť svoje názory, ako som to ja celé videl. Kto je kto, kto je kým financovaný, odkadiaľ to všetko išlo. Ak toto chceli predstavitelia iniciatívy, tak to budú mať všetko na stole,“ povedal bývalý premiér.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…