Domov Slovensko Podľa SaS pripravila Remišová Slovensko o miliardu eur

Podľa SaS pripravila Remišová Slovensko o miliardu eur

0
0

Europoslankyňa za SaS Lucia Nicholsonová obvinila ministerku Remišovú, že vďaka jej nečinnosti prišlo Slovensko o miliardu eur z eurofondov, ktoré mohlo využiť na podporu ľudí, firiem a zamestnancov cez pandémiu. Stačilo urobiť jednu jedinú vec – presunúť peniaze z Európskeho fondu regionálneho rozvoja do Európskeho sociálneho fondu. Podľa Nicholsonovej na to Remišovú Európska komisia viackrát upozorňovala, ale ona nebola schopná pripraviť ani jednu žiadosť o presun prostriedkov.

K tejto kritike sa pridal aj minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak, ktorý zdôraznil, že na tento problém – že peniaze z Európskeho fondu regionálneho rozvoja sa do Európskeho sociálneho fondu dajú presunúť len do konca roku 2020, Veroniku Remišovú viackrát upozorňoval.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: RAŠI: Papaláš

„Podpredsedníčka vlády opakovane realokácie odmietala s tým, že prepadnutie finančných prostriedkov z fondov EÚ nehrozí,“ povedal Krajniak.

200 eur na hlavu

Na túto situáciu zareagoval aj bývalý vicepremiér Richard Raši. „Remišová, ktorá namiesto toho, aby bojovala za každé euro pre Slovensko, organizuje propagandistické tlačovky, obviňuje zo všetkého zla predchádzajúcu vládu, pripravila za 10 mesiacov vo funkcii Slovensko o miliardu eur.

To je 200 eur pre každého Slováka vrátane novorodencov! O miliardu, ktorú už mohli dostať rodičia na pandemických OČR, ľudia, ktorí nemôžu pracovať, lebo štát zatvoril ich prevádzky a firmy, firmy, aby mohli vyplatiť svojich zamestnancov,“ zdôraznil podpredseda strany HLAS – sociálna demokracia.

Nie je to prvá miliarda

Richard Raši

Podľa Rašiho to nie je prvá miliarda, o ktorú koalícia okradla Slovákov. Nedávno totiž premiér Igor Matovič obvinil ministra hospodárstva Richarda Sulíka, že je priamo zodpovedný za miliardové ekonomické škody počas pandémie.

Raši upozornil, že hospodárske škody, ktoré si sama vláda priznala, sú vo výške 200 miliónov eur mesačne!

„To je suma, za ktorú by sme vedeli postaviť plne vybavenú nemocnicu na Rázsochách, 40 plnohodnotných základných škôl, dá sa za ňu dostavať tunel Višňové, či postaviť 20 km diaľnice. A toto sú peniaze, o ktoré každého z nás svojou neschopnosťou pripravila Matovičova vláda,“ zdôraznil Raši.

xd, foto: facebook, SITANačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…