Domov Šport Polášek v semifinále Australian Open. Ostatní slovenskí tenisti vypadli už v 1. kole

Polášek v semifinále Australian Open. Ostatní slovenskí tenisti vypadli už v 1. kole

0
0

Bez akéhokoľvek zaváhania sa dá povedať, že aktuálne najlepším slovenským tenistom je Filip Polášek. Keďže všetci ostatní Slováci, ktorí sa predstavili v 1. kole prvého grandslamu roka, hneď aj vypadli, ako jediný nesie našu vlajku. A to poriadne vysoko.

Pri svojej premiére v hlavnej súťaži na Australian Open síce slovenský tenista Norbert Gombos tvrdo bojoval o postup do 2. kola, 20-ročnému Španielovi Alejandrovi Davidovichovi Fokinovi napokon podľahol po päťsetovej bitke 6:4, 4:6, 6:2, 3:6, 2:6.

Aj na druhého Slováka v pavúku melbournského grandslamu Jozefa Kovalíka čakala španielska prekážka. Kovalík síce nasadenej dvadsaťsedmičke Pablovi Carreňovi-Bustovi zobral jeden set, no napokon mu podľahol 4:6, 6:3, 1:6, 6:7 (2).

Ženy neuhrali ani set

Na rozdiel od slovenských mužov, ženské zástupkyne nezískali na dvorcoch Melbourne Parku ani set. Najmä od Viktórie Kužmovej sa v zápase s Nemkou Juliou Georgesovou očakávalo viac, no napokon prehrala hladko 1:6 a 2:6.

Annu Karolínu Schmiedlovú čakala ešte ťažšia súperka. Nasadenej šestke turnaja Švajčiarke so slovenskými koreňmi Belinde Benčičovej napokon podľahla 3:6, 5:7.

Polášek s Dodigom o postup do finále

V štvorhre sa predstavili traja Slováci. Igor Zelenay po boku českého tenistu Romana Jebavého nestačil na americko-chorvátsku dvojicu Krajicek-Skugor už v prvom zápase 4:6, 7:6 (4), 3:6.

Viktória Kužmová spoločne s Bieloruskou Sasnovičovou podľahli druhému nasadenému maďarsko-francúzskemu páru Babosová-Mladenovičová v osemfinále 6:7 (4), 3:6.

Jediným úspešným slovenským tenistom tak ostáva Filip Polášek, ktorý sa so svojím deblovým partnerom Ivanom Dodigom dostal už do semifinále turnaja, kde na slovensko-chorvátsky pár čaká vo štvrtok v noci austrálska dvojica Max Purcell a Luke Saville.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

11 sopiek vo svete, ktoré sú krásne na pohľad, no treba mať pred nimi rešpekt

Sopky sú výsledkom tektonických pohybov zemskej kôry a hoci chápeme ich vnútorné fungovani…