Domov Komentáre POLÓNY: SNP nám prinieslo mier

POLÓNY: SNP nám prinieslo mier

0
0

Všetkým tým, ktorí hrdinsky povstali proti fašizmu, patrí dnes naša neskonalá vďaka. Vďaka za to, že už takmer osemdesiat rokov môžeme oslavovať mier. Každý z nás, ktorí tu žijeme, sme takmer celý svoj život mohli prežiť v mieri.

Aktuálne však žijeme v dobe, kedy sa nad mierovými časmi začali sťahovať mraky. Príliš ľahko sa nám žilo v mieri a akosi sme si na ten mier zvykli, ako na bežnú súčasť nášho sveta.

Mier ale nie je trvalý. Vždy sa nájdu sily, ktoré sa snažia zbrojiť a vyvolávať konflikty. Mier je pre nás a naše potomstvo nevyhnutný.

Tak ako sme dnes všetci vďační našim predkom za to, že nám tu zanechali mier, musíme aj my teraz urobiť maximum, aby sme tento mier udržali a aj my odovzdali našim deťom tento svet v mieri.

Aby aj deti našich detí mohli prežiť šťastné detstvo tak, ako sme ho mohli prežiť aj my sami.

Veľmi pohodlne sme si celé roky užívali symbolickú podporu tejto pamätnej akcie hrdinského zápasu za našu slobodu a za mier. Svojou podporou som aj ja sám každoročne deklaroval vďaku za nastolený mier, v ktorom sme žili a ešte stále žijeme.

Mier však nie je samozrejmosťou. Je nevyhnutné brániť ho aktívne a rovnako aktívne aj neustále bojovať proti fašizmu.

Viem, ako veľa to pre nás všetkých znamená a za čo všetko môžeme a musíme byť vďační. Viem však aj to, čo teraz musím urobiť.

Preto vstupujem do politiky, kde budem aktívne bojovať proti fašizmu všade, kde sa objaví čo i len v náznaku a budem brániť mier aj pre ďalšie generácie, aby obeť našich otcov a matiek nebola márna.

Viem, že v tomto boji nikdy nepoľavím a nevzdám svoju snahu. Konal som tak ako podnikateľ a budem tak konať ešte aktívnejšie aj ako politik.

Adrian Polóny, kandidát na predsedu BBSKNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…