Domov Slovensko Porota rozhodla o víťazoch výtvarnej súťaže Vojaci očami detí 2022

Porota rozhodla o víťazoch výtvarnej súťaže Vojaci očami detí 2022

0
0

Do 21. ročníka výtvarnej súťaže rezortu obrany pre žiakov základných škôl s názvom „Vojaci očami detí“ sa tento rok zapojilo 328 škôl a práce poslalo aj 28 jednotlivcov. Porota zložená z výtvarníkov ako Ivett Axamitová, Martin Kellenberger a František Guldan, zamestnancov rezortu a profesionálnych vojakov hodnotila celkovo 2 545 výtvarných kresieb, malieb, koláží a grafík, čo je druhý najvyšší počet súťažiacich v histórii súťaže.

„Deti sú naša budúcnosť. Preto som nesmierne rád, že aj vďaka tejto výtvarnej súťaži vidíme čoraz väčšie povedomie detí o službe našich profesionálov. Svedčí o tom nielen počet súťažných prác ale zobrazené nápady,“ ocenil minister obrany Jaroslav Naď spolu s poďakovaním všetkým autorom, ktorí sa zapojili do súťaže.

Vítazi

V kategórii mladší žiaci zvíťazila práca Jakuba Kuráka zo ZŠ J. J. Thurzu v Detve „Vojaci a strach v tme“. Druhé miesto v tejto kategórii získala Annamária Lukáčová zo ZŠ J. Švermu v Michalovciach za „Pomoc civilistom“ a na treťom mieste sa umiestnila práca „Vo vzduchu“ Nikoly Adamčíkovej zo ZUŠ M. Moyzesa v Prešove.

Hlavnú cenu v kategórii starších žiakov porota udelila Barbore Brindžákovej zo ZŠ Krosnianska v Košiciach za prácu „Malí, ale slobodní, sa staviame veľkému zlu“.

Na druhom mieste sa umiestnila Tamara Galbavá zo ZŠ Topoľová v Nitre s prácou „Mier“ a tretiu cenu získala práca „Poďme sa hrať!“ Zuzany Hadviždzákovej – žiačky ZUŠ M. Moyzesa v Prešove.

Víťazi v obidvoch kategóriách získavajú diplomy, suveníry OS SR a finančné prémie, pričom vybrané súťažné práce budú vystavené v priestoroch ministerstva obrany a pre verejnosť tiež v nákupnom centre v bratislavskom Novom Meste.

red, mo, foto: facebook/MO  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 31-32/2022: Okrem slniečka nám podkurujú aj politici

Toto leto je poriadne horúce. A to nehovoríme len o vonkajšej teplote. Poriadne sa potíme …