Domov Slovensko Poslanci odmietli návrh na zníženie platov

Poslanci odmietli návrh na zníženie platov

0
0

Výsledkom šíriacej sa pandémie koronavírusu je predovšetkým zastavenie bežného života. Zatiaľ, čo zamestnanci svoje výplaty dostanú, v horšom prípade znížené o niekoľko percent, pre živnostníkov a podnikateľov v mnohých sektoroch nastávajú ťažké časy, ku ktorým sa musia zodpovedne postaviť aj naši politici.

Výpadok príjmov mnohých firiem a domácností sa bude usilovať, aspoň čiastočne, kompenzovať vláda najrôznejšími opatreniami od odkladu splátok úverov, či odvodov, cez prípadné dostupné pôžičky a stimuly.

V tomto neľahkom období si budeme musieť utiahnuť opasky viac ako kedykoľvek inokedy.

Bročka ide príkladom

K uťahovaniu opaskov pristupujú už aj niektoré samosprávy. Ako prvý informoval o plošnom znížení platov zamestnancov svojho úradu primátor Trnavy Peter Bročka.

Hoci jeho zamestnanci dostanú najbližšie mesiace len 80 % svojich platov, on sám sa vzdal celého platu nad rámec minimálneho zákonného platu primátora.

Poslanci NR SR si ponechajú celý plat

Podobnú solidaritu s bežnými ľuďmi, ktorí sa aktuálne, nie svojou vinou, dostávajú do náročnej ekonomickej situácie, ktorá môže u mnohých viesť až k existenčných problémom, mohli prejaviť aj poslanci Národnej rady Slovenskej republiky.

Na utorkovej schodzi parlamentu to navrhol predseda ĽS NS Marian Kotleba. Jeho návrh sa však s veľkým pochopením u poslancov nestretol. Za tento návrh zahlasovalo len 17 zo všetkých zúčastnených poslancov.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NBA smúti: Zomrel legendárny tréner

Smutná správa zasiahla zámorskú basketbalovú rodinu minulý víkend. Po dlhej a ťažkej choro…