Domov Slovensko Poslanci stále nemajú plán schôdzí

Poslanci stále nemajú plán schôdzí

0
0

Parlament stále nemá stanovený dlhodobý harmonogram schôdzí na tento rok. Národná rada SR sa aktuálne stretáva od prípadu k prípadu na schôdzach, ktoré zvoláva jej predseda Boris Kollár (Sme rodina). Odbor komunikácie parlamentu informoval, že odsúhlasenie harmonogramu schôdzí na aktuálny kalendárny rok zástupcami poslaneckých klubov sa očakáva v krátkom čase.

Súčasný stav nepovažuje Peter Pčolinský za dobrý, pretože pri štandardnom legislatívnom procese a harmonograme schôdzí sa rokuje lepšie.

„Zatiaľ je dohoda taká, že zhruba do júna pôjdeme v takom režime ako teraz, lebo treba každú chvíľu prijímať nejaké opatrenia v súvislosti s koronakrízou.

Ale boli by sme radi, keby druhá časť roka už bola v štandardnom režime. Od augusta by sme mali ísť v normálnom režime,“ uviedol Pčolinský.

Poslanec opozičnej strany Smer-SD Dušan Jarjabek povedal, že riadne schôdze parlamentu by mali byť dopredu dané, aby sa poslanci vedeli časovo prispôsobiť.

„Zdá sa mi to organizačne nezvládnuté. Nehovoriac, že nedostávame materiály pravidelne 24 hodín dopredu na naštudovanie. Až v parlamente sa často dozvieme, o čom budeme rokovať,“ poznamenal poslanec.

Pred každou schôdzou je vyčlenený v harmonograme deň, dokedy je možné doručiť návrhy zákonov do parlamentu. „Keby som teda chcel podať návrh zákona, nemám ako,“ priblížil Jarjabek problém s chýbajúcim harmonogramom schôdzí.

Návrh zákona sa musí podľa rokovacieho poriadku zverejniť na webovom sídle NR SR najmenej 15 dní pred schôdzou, na ktorej sa uskutoční jeho prvé čítanie.

Tým, že parlament nemá pevne stanovený plán schôdzí, poslanec nemá ako naplniť literu zákona o rokovacom poriadku.

ano, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mračnová dostala cenu Laurel

Európske olympijské výbory (EOV) ocenili čestnú členku Slovenského olympijského a športové…