Domov Slovensko Poslanci strávili doteraz v pléne 33 dní

Poslanci strávili doteraz v pléne 33 dní

0
0

Poslanci Národnej rady SR doteraz strávili v pléne 33 rokovacích dní, z toho tretinu dní pobudli v pléne v apríli, keď schvaľovali Programové vyhlásenie vlády. Naopak, najkratšie rokovali v marci, konkrétne tri dni. V tom čase, 20. marca, sa konala ustanovujúca schôdza parlamentu, na ktorej okrem iného skladali novozvolení poslanci poslanecký sľub, volilo sa tiež vedenie parlamentu.

Najviac ospravedlnených dní spomedzi všetkých členov zákonodarného orgánu má koaličná poslankyňa a volebná líderka hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Mária Šofranko, ktorá vymeškala zo zdravotných dôvodov 14 rokovacích dní.

Za ňou nasledujú opoziční poslanci Miroslav Urban (ĽSNS) s deviatimi absenciami a Vladimír Baláž (Smer-SD) s ôsmimi vymeškanými rokovacími dňami.

Bývalí predsedovia vlád Robert Fico (Smer-SD) a Peter Pellegrini (vznikajúca strana Hlas – sociálna demokracia) neboli na rokovania parlamentu prítomní šesť dní, respektíve jeden deň.

V rámci Hodiny otázok položili poslanci doteraz päť otázok premiérovi Igorovi Matovičovi (OĽaNO) a 15 otázok členom vlády.

Najčastejšie sa pýtali ministra životného prostredia Jána Budaja (OĽaNO), ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Jána Mičovského (OĽaNO) a ministra dopravy a výstavby Andreja Doležala (Sme rodina).Najakívnejší z pýtajúcich sa boli koaliční poslanci Tomáš Šudík (OĽaNO) a Zita Pleštinská (OĽaNO), ktorí členom vlády položili zhodne po šesť otázok.

Od 2. septembra zákonodarcovia rokujú o zákonoch, ktoré vetovala prezidentka Zuzana Čaputová.

Hlava štátu vrátila poslancom s pripomienkami novelu zákona o prokuratúre, o komisárovi pre deti a pre osoby so zdravotným postihnutím a novelu zákona o elektronických komunikáciách.

red, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Slovensko navštívi holandský kráľovský pár

Na pozvanie prezidentky Zuzany Čaputovej pricestuje na oficiálnu návštevu Slovenska holand…