Domov Zahraničie Pozri sa, aký je tvoj život v porovnaní s inými Európanmi

Pozri sa, aký je tvoj život v porovnaní s inými Európanmi

0
0

Štatistický úrad Európskej únie Eurostat spustil interaktívnu infografiku, v ktorej môžu mladí ľudia porovnávať aspekty svojho života s inými Európanmi. Výskumná agentúra o tom informuje na svojej webovej stránke.

Infografika je určená pre ľudí vo veku od 16 do 29 rokov. Môžu si vďaka nej zistiť, koľko detí priemerne majú ich rovesníci, či aký je priemer v Európskej únii (EÚ), prípadne, v akom členskom štáte je najvyšší alebo najnižší. Takéto porovnanie je možné vo viacerých kategóriách.

„Koľko mladých žien a mužov žije vo vašom veku so svojimi rodičmi? Koľko z nich je zamestnaných? Ako často boli v poslednej dobe v kine alebo na koncerte,“ uvádza Eurostat svoj nový nástroj „Mladí Európania!“ a nabáda ľudí, aby to pomocou neho zistili.

Pozostáva z otázok podobných kvízu, ktoré sa týkajú štyroch rôznych aspektov života: ja a moja rodina, ja a moja práca, ja a môj voľný čas a štúdium a ja a internet.

Mladí tak môžu zistiť, ako sú na tom v porovnaní so svojimi rovesníkmi na základe dát, ktoré výskumná agentúra EÚ dlhodobo zbiera a vyhodnocuje.Okrem zmieneného počtu detí ide napríklad aj o index telesnej hmotnosti, psychologické ťažkosti, zdravé vnímanie samého seba, ohrozenie chudobou alebo sociálnym vylúčením, frekvenciu stretávania sa s rodinou a priateľmi, či účasť na neformálnych dobrovoľníckych aktivitách a využívanie internetu.

Nástroj Eurostatu „Mladí Európania!“ je dostupný TU.

ano, SITA, foto: printscreen

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Zaujímavosti z minulosti s Marcelom Pecníkom … spomienky na monarchiu I. O symboloch dejín…

28. októbra si pripomenieme jeden z najvýznamnejších dátumov našej histórie. Vznik prvej Č…