Domov Šport Pred európskym šampionátom nás preveril koronavírus

Pred európskym šampionátom nás preveril koronavírus

0
0

Slovenskí hádzanári neabsolvovali záverečnú fázu prípravy pred domácimi majstrovstvami Európy podľa predstáv. Generálka proti Rakúšanom bola kvôli prípadom koronavírusu v našom tíme zrušená. Kontinentálny šampionát začína 13. januára v Košiciach, Bratislave a maďarských mestách Budapešť, Debrecín a Szeged.

Slováci vstúpili do záverečnej prípravy pred ME začiatkom roka. Hneď v úvode reprezentačného zrazu sa objavil pozitívny prípad na COVID-19 u jedného z členov hráčskeho kádra.

Z tohto dôvodu sa národné zväzy Slovenska a Rakúska rozhodli s ohľadom na bezpečnosť a ochranu zdravia hráčov zrušiť oba plánované prípravné duely.

V podobnej situácii sa ocitli aj viacerí ďalší účastníci ME 2022 na Slovensku a Maďarsku, keď z rovnakých dôvodov odriekli prípravné zápasy. Európska hádzanárska federácia v dôsledku pozitívnych prípadov upravila hygienický protokol pre ME mužov.

Pre hráčov, delegátov a členov realizačných tímov nakazených koronavírusom bude platiť len päťdňová povinná karanténa, pričom hráči sa budú môcť vrátiť do zápasového diania po tom, ako predložia dva negatívne PCR testy.

Slováci začnú v Košiciach

Slováci absolvujú základnú F­‑skupinu v Košiciach. Na úvod sa predstavia proti Nórom vo štvrtok 13. januára o 20.30 h. Proti Litve budú hrať v sobotu 15. januára o 18.30, v pondelok 17. januára ich čaká súboj s Ruskom.

„Môžeme sľúbiť fanúšikom, že do každého zápasu pôjdeme vyhrať. Postupujú dva tímy, čiže potrebujeme získať štyri body. Vieme akú silu majú Nóri, na niekoľkých nedávnych šampionátoch hrali vždy o najvyššie priečky…Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Najvhodnejšie potraviny pre správne naštartovanie dňa

Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. Toto je jedna z najdôležitejších zásad zdravého živo…