Domov Slovensko VIDEO: Predsedovia strán hodnotili rok, i perlili

VIDEO: Predsedovia strán hodnotili rok, i perlili

0
0

Keďže sa blíži koniec roka, všade okolo sa začína bilancovať. Inak to nie je ani v politickej kuchyni. Predsedovia strán počas víkendových politických relácií využili svoj priestor na to, aby zhodnotili končiaci sa rok z politického i celospoločenského pohľadu.

Úspešná sociálna vláda

Premiér a predseda najsilnejšej politickej strany SMER-SD Robert Fico sa opäť pochválil dobrými ekonomickými výsledkami svojej vlády.

Pripomenul svoje sociálnopolitické snahy i to, že minulý týždeň schválený rozpočet počíta s najnižším deficitom v histórii Slovenska. Vyjadril sa tiež k zmene rétoriky Smeru v poslednom období, ktorá je oveľa razantnejšia ako predtým.

„Ak na mňa bude kričať Boris Kollár, preslávený pedofil, podozrivý z obchodovania s drogami a odfotografovaný so všetkými mafiánmi, ak bude na mňa kričať Igor Matovič, potvrdený daňový podvodník, ak títo ľudia budú na nás útočiť, ako útočia, bez dôkazov, má právo Smer-SD sa ohradiť voči týmto ľuďom.“

Dobrý krok SNS

Predseda Národnej rady SR a Slovenskej národnej strany Andrej Danko považuje za správne, že jeho strana vstúpila do koalície. „Stojím si za svojím rozhodnutím ísť do koalície…

Pre nás je to vysoká škola života. SNS ako strana, aj ja ako predseda strany sme sa veľa naučili,“ povedal predseda NR SR.

Pripravení na predčasné voľby

Predseda najsilnejšej opozičnej strany SaS Richard Sulík sa zas postavil proti plánom vlády v oblasti sociálnej politiky. Podľa neho to negatívne ovplyvní zamestnávateľov a firmy.

Podľa jeho slov bude SaS stabilnou stranou pripravenou kedykoľvek prebrať zodpovednosť za Slovensko. „Budeme pripravení na voľby.

Môžu prísť kedykoľvek, a to, že budeme pripravení na možné predčasné voľby je pre mňa veľmi dôležité,“ uzavrel predseda SaS.

Sobotné dialógy s predsedom vlády Robertom Ficom si môžete vypočuť TU.

Relácia V politike televízie TA3

ano, foto: SITA, printscreen, video: TA3

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 2/2019: Euro oslavuje 20. narodeniny a my 10 rokov jeho používania

Kto by to bol povedal, že spoločná európska mena si už pripisuje druhý krížik. Euro začali…