Domov Šport Premiérový ATP Cup korisťou Srbov

Premiérový ATP Cup korisťou Srbov

0
0

Začiatok roka dokonale preveril tenistov. Na novovzniknutom podujatí s názvom ATP Cup, ktorý chce konkurovať Davisovmu poháru, sa v Austrálii stretlo 24 najlepších mužských tímov. Diváci tak videli v akcii hneď niekoľko hráčov svetovej kvality, pričom vyvrcholenie turnaja si usporiadatelia nemohli želať lepšie.

Perth, Brisbane a Sydney hostili prvý tenisový turnaj sezóny, na ktorom sa predstavilo 24 národných tímov v boji o vôbec prvý pohár ATP.

Zo skupín do štvrťfinále

ATP Cup tento rok nahradil Hopmanov pohár, na ktorom hrali zmiešané tímy. Na prvom ročníku tohto podujatia sa predstavili zásadne mužskí reprezentanti, ktorých v každom dueli čakali dve dvojhry a jedna štvorhra.

Zo šiestich skupín po štyri tímy postúpili priamo do štvrťfinále iba najlepší. K šiestim víťazom skupín – Srbsko, Veľká Británia, Španielsko, Rusko, Argentína a domáca Austrália – sa pridali ešte dva najlepšie tímy umiestnené v skupine na druhom mieste – Belgicko a Kanada.

Cez štvrťfinálové sito sa jednoznačne dostali Srbsko, ktoré si poradilo s Kanadou 3:0 a Rusko, ktoré rovnakým pomerom vyradilo Argentínu.

Španieli si postup do semifinále cez Belgičanov vybojovali až v rozhodujúcej štvorhre, keď Nadal prekvapivo nestačil na Goffina a podobne Austrálčanov posunula ďalej až napínavá štvorhra, keď predtým svoj zápas s Britom Evansom nezvládol de Minaur.

Tenisová lahôdka

Semifinálové zápasy však už nenechali nikoho na pochybách, že aktuálne najlepšími tímami na svete sú Srbsko a Španielsko. Oba celky si pohodlne poradili so svojimi súpermi (s Ruskom, resp. s Austráliou) 3:0 na zápasy.

Nedeľňajšie vyvrcholenie turnaja tak ponúklo aj lahôdku v podobe duelu svetovej jednotky a dvojky. Rafael Nadal však nestačil na v skvelej forme hrajúceho Novaka Djokoviča, a keďže predtým Lajovič podľahol Bautistovi Agutovi, rozhodnúť musela až štvorhra.

Do nej Španieli nasadili Bustu s Lópezom, ktorým Djokovič s Troickim nedovolili uhrať ani set. Premiérový ATP Cup tak nad hlavu zodvihli Srbi.

Ženy začali sezónu v Aucklande a Brisbane

Keďže ženy žiadny podobný tímový turnaj na začiatku sezóny nemajú, tenistky sa v prvých týždňoch nového roka rozdelili do dvoch turnajov okruhu WTA.

Ten v novozelándskom Aucklande vyhrala americká tenistka Serena Williamsová. Je to pre ňu po návrate po materskej dovolenke vôbec prvý turnajový vavrín, keď sa naposledy z triumfu tešila ešte na Australian Open v roku 2017.

Turnaj v austrálskom Brisbane sa zas stal korisťou českej tenistky Karolíny Plíškovej, ktorá tu vyhrala už tretíkrát, predtým v rokoch 2017 a 2019.

sam, foto: SITA

  • Zomrel Ashley Cooper

    Koncom minulého týždňa rozosmutnila tenisový svet správa z Austrálie, podľa ktorej vo veku…
  • Melbourne – mesto plné kontrastov

    Melbourne je hlavným mestom austrálskeho štátu Victoria a 2. najväčším mestom Austrálie. J…
  • Laver Cup sa v roku 2020 neuskutoční

    Štvrtý ročník prestížneho tenisového podujatia Laver Cup sa v roku 2020 neuskutoční. Šíria…
Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…