Domov Slovensko Premiérovým statusom s fotografiou hákového kríža sa má zaoberať polícia

Premiérovým statusom s fotografiou hákového kríža sa má zaoberať polícia

0
0

Statusom s fotografiou hákového kríža, zverejnenom na oficiálnom profile premiéra Igora Matoviča (OĽANO) na sociálnej sieti, sa má zaoberať polícia. Asistent poslanca Národnej rady SR Richarda Rašiho (HLAS-SD) Martin Dorčák podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.

Autor príspevku sa podľa neho dopustil trestného činu rozširovania extrémistického materiálu. Jeho podnet sa týka tiež ľudí, ktorí hákový kríž počas protestov 17. novembra v Bratislave nainštalovali.

„Na Námestí slobody pred úradom vlády sú nielen priemyselné kamery, kamery tam mali aj televízne štáby a najmä v dave bolo kopec policajtov, ktorí situáciu natáčali tiež,“ povedal Dorčák.

Dodal, že je podľa neho nepredstaviteľné, aby v demokratickej krajine horeli na námestiach hákové kríže a premiér ich zdieľal na svojom oficiálnom profile na sociálnej sieti.

Status bol zverejnený na premiérovom profile 17. novembra okolo 22.00 h s textom: „Lepší výkričník demokratickému Slovensku ani tí ‚slušní ľudia‘ spred Úradu vlády nemohli zanechať“.

„Zverejnením fotografie hákového kríža na sociálnej sieti na profile predsedu vlády SR, ktorý má ku dňu 18. novembra 2020 o 20.30 h. 258 528 sledovateľov, príspevok zaznamenal viac ako 10 000 reakcií, vyše 2 200 komentárov a 695 zdieľaní, tak­že sa dá predpokladať, že tento príspevok videlo viac ako 200 000 ľudí,“ píše Dorčák v podaní na prokuratúru.

„K uvedenej veci nie je možné poskytnúť žiadne informácie,“ uviedol na otázky TASR v súvislosti s trestným oznámením hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

xd, foto: facebook, SITANačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

RAŠI: Medicínsky nezmysel

Medicínsky nezmysel. Inak sa aktuálne celonárodné plošné testovanie, ktoré trvá deväť dní …