Domov Slovensko Prestrelka Smerákov a SaSkárov

Prestrelka Smerákov a SaSkárov

0
0

Minulý týždeň znova ožila kauza odpočúvania, pre ktorú prišiel v roku 2011 o stoličku ministra obrany jeden z čelných predstaviteľov strany Sloboda a Solidarita (SaS) Ľubomír Galko. Premiér Robert Fico to využil, aby sa opäť pustil do liberálov.

Premiér Robert Fico zorganizoval minulý štvrtok tlačovú konferenciu s názvom Ako SaS láme demokraciu. Počas nej pripomenul nedemokratické kroky tejto strany a vystríhal ľudí, že takíto politici sa neštítia správať sa nedemokraticky aj v prípade, že by sa opäť dostali do vlády.

Škandál, ktorý nemá obdobu

Dôvodom tejto tlačovej konferencie boli nové informácie ohľadom kauzy odpočúvania ľudí vtedajšieho ministra obrany Ľubomíra Galka. Ten mal podľa najnovších informácií dať odpočúvať novinárov i bežných ľudí len preto, aby zistil, aký názor má verejnosť na jeho stranu.

Fico tiež pripomenul, že aj bývalý člen strany Juraj Miškov potvrdil, že Galko priniesol na centrálu SaS zoznam mien ľudí, ktorí boli odpočúvaní, čo je porušenie zákona.

„Škandál, ktorý nemá obdobu. Je to škandál, ktorý sa dotýka demokracie,“ povedal premiér na margo odpočúvacej kauzy.

SaS je riziko pre demokraciu

Predseda vlády poukázal aj na ďalšie dôvody, pre ktoré je presvedčený, že predstavitelia SaS konajú nedemokraticky.

Spomenul obmedzenie času pre vystúpenie opozičných poslancov v parlamente v čase, keď bol jeho predsedom predseda SaS Richard Sulík, kontrolovanie hlasovacích lístkov pri tajnej voľbe generálneho prokurátora a následnú zmenu demokratickej tajnej voľby generálneho prokurátora na nedemokratickú verejnú, či nelegálne získavanie informácií o bankových účtoch poslancom strany Rajtárom prostredníctvom jeho asistenta.

„Chcem zdôrazniť, že my sme nikdy tento problém nemali. Nikto nás nemôže obviniť, že sme robili veci, ktoré išli proti demokracii,“ zdôraznil Robert Fico. „Ľudia by mali vedieť, že SaS je riziko pre demokraciu,“ uzavrel Fico.

SaS vracia úder

Reakcia na seba nenechala dlho čakať. „PÁN BÝVAJÚCI U BAŠTERNÁKA MAL PRÁVE TLAČOVKU,“ začal svoj status na sociálnej sieti predseda SaS Richard Sulík a snažil sa vrátiť úder Smeru a naopak poukázať na ich prešľapy.

„Nechal som obmedziť celkovú rozpravu pri jednom bode na 12 hodín, pripomínam, že Danko s pomocou poslancov Smeru obmedzil každé jedno vystúpenie na 20 minút,“ pripomenul Sulík.

Tiež obhajoval Galkovo odpočúvanie tým, že všetky odpočúvania sa robili so súhlasom sudcu a zmenu tajnej voľby prokurátora na verejnú zas tým, že to bolo preto, aby voliči vedeli, kto ako hlasoval.

„A ešte sa Ficovi nepáči, že vyšlo najavo, že Kaliňák predsa len dostal peniaze na účet od Bašternáka… grc,“ zakončil svoj status na sociálnej sieti Sulík.

Galkova kauza odpočúvania

V roku 2011 vyšli na svetlo sveta informácie, že vtedajší minister obrany vo vláde Ivety Radičovej Ľubomír Galko mal zneužiť Vojenské obranné spravodajstvo (VOS), keď dal odpočúvať niekoľkých novinárov, či dokonca šoféra kamióna.

Údajne sa snažil dať odpočúvať aj predstaviteľov opozície. Po prevalení kauzy, prišiel Galko o svoju stoličku, avšak kauza sa tým neuzavrela a je stále na súde.

Práve obžaloba prokurátora na piatich príslušníkov VOS priniesla informácie o tom, že Galko dal spomenutých ľudí odpočúvať z politických pohnútok, a to preto, aby pre stranu SaS zistil, čo si ľudia o nej myslia.

Na základe nových informácií mal o Galkovi rokovať aj parlament. K tomu napokon nedošlo, pretože práve v ten deň, keď k tomu malo dôjsť, médiá uverejnili informácie o tom, že Ľubomír Galko má rakovinu hrubého čreva. Poslanci sa tak rozhodli, že o danom bode nebudú rokovať.

ano, video: facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…