Domov Zahraničie VIDEO: Pri leteckom nešťastí v Moskve zahynuli desiatky ľudí

VIDEO: Pri leteckom nešťastí v Moskve zahynuli desiatky ľudí

0
0

V nedeľu podvečer došlo na moskovskom letisku Šeremetievo k tragédii, pri ktorej zahynulo 41 ľudí. Pri núdzovom pristátí zachvátil lietadlo požiar, ktorý usmrtil viac ako polovicu cestujúcich na palube.

Lietadlo ruskej leteckej spoločnosti Aeroflot malo namierené z ruského hlavného mesta do Murmanska na severozápade krajiny. Už krátko po štarte však hlásili piloti problémy, pre ktoré museli zahájiť núdzové pristátie.

Počas pristátia údajne lietadlo niekoľkokrát narazilo podvozkom a nosom do pristávacej dráhy. Po pristátí sa vznietili motory lietadla a netrvalo dlho a celý stroj Suchoj Superjet 100 zachvátili plamene.

Na internete sa objavilo aj video z evakuácie ľudí z horiaceho lietadla a hoci prvé informácie nehovorili o obetiach, neskôr sa objavila informácia o 13 mŕtvych.

Toto číslo ešte stúplo. Podľa neskôr potvrdených informácií sa 37 ľuďom podarilo dostať sa do bezpečie, avšak nehoda sa stala osudnou pre minimálne 41 cestujúcich, vrátane dvoch detí a jedného člena posádky.

Príčiny nešťastia zatiaľ nie sú známe, aj keď podľa ruských médií posádka lietadla potvrdila, že do stroja udrel blesk. V tom čase sa okolo Moskvy prehnali búrky.

Ďalšími možnými príčinami by mohli byť nedostatočná kvalifikácia pilotov, alebo technická chyba stroja, ktorý však len v apríli tohto roka absolvoval plánovanú technickú kontrolu.

Úprimnú sústrasť pozostalým vyjadril aj prezident Vladimir Putin a predseda ruskej vlády Dmitrij Medvedev, ktorý nariadil aj vznik vládnej vyšetrovacej komisie.

Video z núdzového pristátia. POZOR: Len pre silnejšie povahy.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8 miest vyrobených z ľadu a snehu, ktoré vám svojou krásou vyrazia dych

Nádherné sochy či budovy vytvorené výlučne z ľadu a zabaleného snehu. Čo na to poviete? Na…