Domov Šport Príde Bielorusko o MS?

Príde Bielorusko o MS?

0
0

Okolo dejísk majstrovstiev sveta v hokeji 2021 sa vynára čoraz viac špekulácií. Svetový šampionát má budúci rok hostiť lotyšská Riga a bieloruský Minsk. Práve druhý menovaný je z hľadiska aktuálnej politickej situácie pre mnohých neprijateľný a už sa hovorí o jeho náhrade.

Za bieloruský Minsk by údajne mohlo zaskočiť Rusko a spomína sa dokonca aj Kanada. Druhé dejisko lotyšská Riga je z politického hľadiska prijateľné, ale Lotyši nemajú ďalších 5 miliónov eur, aby turnaj usporiadali výlučne v ich krajine.

V Aréne Minsk by mali podľa pôvodného plánu hrať v A­‑skupine aj Slováci. Ich súpermi majú byť Rusi, Švédi, Česi, Švajčiari, Dáni, Briti a domáci Bielorusi.

S názorom nahradiť Minsk ruským dejiskom nesúhlasí viceprezident IIHF Kalervo Kummola. „Bolo by absurdné, ak by Moskva hostila zápasy namiesto Minska. Rusi boli jediní, ktorí podporili Lukašenka po prezidentských voľbách,“ uviedol Kummola.

Hrozí bojkot Minska?

Bieloruský prezident Lukašenko vyhral augustové voľby s drvivou väčšinou 80,1 % hlasov a už po šiesty raz sa postavil na čelo krajiny. Lenže toto víťazstvo vyvolalo vlnu hromadných protestov, ktoré trvajú do dnešných dní. A Bielorusko sa stáva politicky neprijateľné pre čoraz viac krajín Európy aj sveta. …Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Pýtal jedlo na letisku, dnes je z neho jeden z najlepších futbalových obrancov

Futbalový obranca Pepe dosiahol počas hráčskej kariéry mnoho úspechov, no dodnes si pamätá…