Domov Šport Príde Istanbul o finále LM?

Príde Istanbul o finále LM?

0
0

Finále tohtosezónnej edície futbalovej Ligy majstrov sa možno neuskutoční v tureckom Istanbule ako to bolo pôvodne v pláne. Európska futbalová únia totiž v súvislosti s vývojom situácie okolo pandémie koronavírusu zvažuje presun finálového duelu do iného dejiska.

Prioritou Európskej futbalovej únie (UEFA) je dohratie európskych pohárových súťaží. Predbežný plán hovorí o auguste, kedy by sa mali dohrať Liga majstrov aj Európska liga.

O tom, ako by to bolo možné pri dôraze na bezpečnosť účastníkov, bude výkonný výbor UEFA rokovať 17. júna.

LM a EL sa prerušili v osemfinále

V Lige majstrov je potrebné odohrať ešte odvetné osemfinálové duely Juventus Turín – Olympique Lyon, Manchester City – Real Madrid, Bayern Mníchov – Chelsea a FC Barcelona – SSC Neapol.

Štyria z ôsmich účastníkov štvrťfinále sú už známi. Sú nimi Paríž St. Germain, Atlético Madrid, RB Lipsko a Atalanta Bergamo. V Európskej lige sa pred prerušením súťaže osemfinálové odvety nestihli odohrať.

Navyše na španielske a talianske tímy, kde bola situácia v súvislosti s koronavírusom najvážnejšia, čakajú aj prvé súboje osemfinále. Ide o stretnutia FC Sevilla – AS Rím a Inter Miláno – Getafe CF.

Namiesto Turecka Nemecko

Finále LM mal v sobotu 30. mája hostiť istanbulský Atatürkov olympijský štadión. Podľa neoficiálnych informácií UEFA už neplánuje v tomto ročníku zavítať do Turecka, ale chce súťaže ukončiť v krátkom čase v jednom dejisku.

Po celej Európe sú totiž v súvislosti s koronavírusom stále mnohé reštrikcie, ktoré bránia voľnému pohybu osôb, platí to aj o Turecku. Prioritou pre UEFA je, aby sa na miesto dohrávok súťaží dostali ich účastníci bez väčších problémov.

Je zrejmé, že na tribúnach budú chýbať fanúšikovia. Stále viac sa hovorí o Nemecku, v ktorom nebude problémom zabezpečiť logistiku a krajine sa už podarilo obnoviť najvyššiu domácu súťaž.

Aj EL na jednom mieste

Podobná situácia ako s Ligou majstrov panuje aj pri Európskej lige, kde UEFA tiež chce súťaž dokončiť na jednom mieste. Pôvodne mal finále súťaže hostiť poľský Gdansk.

Oficiálne stanovisko od strešného orgánu európskeho futbalu zatiaľ nepadlo. UEFA však uviedla, že situáciu monitoruje a zvažuje viaceré alternatívy.

max, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Deň, keď Little boy zničil Hirošimu

6. augusta uplynie 77 rokov od prvého použitia nukleárnej zbrane armádou USA. Tú využili p…