Domov Slovensko PRIESKUM: Adrian Polóny dýcha Lunterovi na krk

PRIESKUM: Adrian Polóny dýcha Lunterovi na krk

0
0

Zdá sa, že boj o post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja bude vyrovnaný. Rozhodne každý hlas.

Podľa predvolebného prieskumu agentúry SANEP, ktorý si dali vypracovať po tom, ako sa Marek Modranský vzdal svojej kandidatúry na župana v prospech Adriana Polónyho, sa na prvom mieste o kreslo župana Banskobystrického samosprávneho kraja umiestnil Ondrej Lunter, ktorému by dalo hlas 29,9 percent oprávnených voličov z Banskobystrického kraja.

Lunter kandiduje pod značkami politických strán SaS, KDH, PS, Spolu, OKS a Aliancia. Ak by sa voľby konali v čase zberu údajov, hneď za Lunterom by sa umiestnil Adrian Polóny, ktorý v prieskume získal 24,6 percenta.

Na treťom mieste v prieskume sa umiestnil Marek Kotleba s 11,9 percentami a za ním nasleduje Rudolf Huliak s 11,1 percentami, Miroslav Suja s 10,7 percentami, Maroš Čupka so 4,8 percentami a Jozef Sásik s 4,5 percentami.

Na chvoste prieskumu sa ocitol Michal Albert, ktorý získal podporu Komunistickej strany Slovenska a v čase prieskumu by ho volilo 2,5 percenta voličov.

Lunter či Polóny

Voľby, ktoré budú už túto sobotu 29. 10. 2022 rozhodnú o novom županovi, ktorý povedie kraj najbližšie štyri roky. Rozhodovať sa bude zjavne už len medzi súčasným podpredsedom kraja a synom súčasného župana Ondrejom Lunterom a Adrianom Polónym, ktorý najnovšie získal na svoju stranu aj hlasy voličov Mareka Modranského.

Imrich Kovačič, zdroj: SANEP foto: FB, TASR  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…