Domov Slovensko PRIESKUM: Hlas-SD jednoznačne vedie, OĽANO sa naďalej prepadáva

PRIESKUM: Hlas-SD jednoznačne vedie, OĽANO sa naďalej prepadáva

0
0

Najnovší prieskum agentúry Actly, ktorý realizovala pre topky.sk, potvrdzuje tendencie vývoja slovenskej politickej scény. Ak by sa parlamentné voľby konali začiatkom decembra, s veľkým náskokom by ich vyhrala strana HLAS-SD. Matovičove OĽANO už výrazne stráca.

Prieskum realizovaný od 6. – 11. 12. 2020 na vzorke 1002 respondentov formou osobných rozhovorov s použitím digitálnych technológií ovládla najnovšia strana na politickej mape.

Pellegriniho HLAS-SD by volilo 22 % respondentov. S veľkým odstupom už je hnutie premiéra Igora Matoviča OĽaNO (14 %), na ktoré sa už doťahuje aj najväčší politický oponent v koalícii Sulíkova SaS (13,4 %).

Medzi dvomi najsilnejšími vládnymi stranami už nie je ani jednopercentný rozdiel. Štvrtý skončil Ficov Smer-SD, ktorý sa ešte drží na dvojciferných číslach (10,3 %).

Výrazne padli Kotlebovci, ktorých by volilo niečo cez 6 percent respondentov. Na hranici zvoliteľnosti osciluje Progresívne Slovensko (5,6 %), KDH (5,4 %) a aj Kollárovo hnutie Sme rodina, ktoré by len-len prekročilo brány parlamentu (5 %).

Za nimi by ostala štvrtá koaličná strana Za ľudí, ale tiež strany maďarskej menšiny a aj národniari.

ano, zdroj: Actly, foto: shutterstockNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Mystifikátor

Je tragédiou spoločnosti, ak sa do jej popredia dostane človek s pochybnou minulosťou. Muž…