Domov Slovensko PRIESKUM: Smer sa doťahuje na Hlas

PRIESKUM: Smer sa doťahuje na Hlas

0
0

Smer-SD sa už doťahuje v prieskumoch verejnej mienky na odštiepencov zo svojej strany formujúcich stranu Hlas-SD. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza, ktorý sa konal 19. až 26. januára na vzorke 1 017 respondentov.

Ak by sa voľby do Národnej rady (NR) SR konali v januári, vyhrala by ich strana Hlas-SD so ziskom 17,8 percenta hlasov. Na druhom mieste by skončila strana Smer-SD s podporou 16,3 percenta. Tretia by bola strana SaS s 11,1 percenta hlasov.

Do parlamentu by sa dostalo aj Progresívne Slovensko s podporou 8,3 percenta, ktoré už preskočilo aj vládne hnutie OĽANO s ôsmimi percentami.

Nasleduje strana Republika so ziskom 7,8 percenta hlasov. S podporou 6,1 percenta by sa do parlamentu dostalo aj hnutie Sme rodina a poslednou stranou by bolo KDH s 5,8 percenta.

Do NR SR by sa nedostala Aliancia (4,4 percenta) ani ĽSNS (4,3 percenta). Pred jej bránami by zostala aj strana SNS (3,9 percenta) a koaličná strana Za ľudí (tri percentá).

Dobrá voľba a Umiernení by získali jedno percento, strana Spolu – občianska demokracia a Maďarské fórum rovnako po 0,7 percenta a Naša vlasť 0,4 percenta hlasov.

V prepočte na kreslá v Národnej rade SR by ich Hlas-SD získal 33, Smer-SD 30 a SaS 21. Za Progresívne Slovensko by do parlamentu zasadlo 15 poslancov, za OĽANO tiež 15, za Republiku 14, za Sme rodinu a KDH zhodne po 11 poslancov.

ano, TASR, zdroj: FOCUS  Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…