Domov Slovensko Prieskum: Smer-SD sa doťahuje na OĽaNO

Prieskum: Smer-SD sa doťahuje na OĽaNO

0
0

Percentuálny rozdiel medzi najsilnejšou vládnou stranou, OĽaNO, a najsilnejšou opozičnou stranou, Smer-SD, sa v máji výrazne scvrkol. Vyplýva to z prieskumu, ktorý pre TV Markíza realizovala prieskumná agentúra FOCUS.

Májový prieskum celkom nepotešil stranu premiéra Igora Matoviča. Jeho hnutie OĽaNO si totiž oproti aprílu pohoršilo takmer o jeden a pol percenta a jeho náskok pred druhou najsilnejšou stranou a najväčším rivalom, stranou Smer-SD, je už len niečo cez jedno percento.

Jedinou stranou, ktorá si výraznejšie polepšila je Sulíkova SaS. Oproti aprílovému prieskumu by ju volilo o viac ako jedno percento viac voličov.

Strana exprezidenta Andreja Kisku, Za ľudí, si taktiež polepšila o viac ako jedno percento, na vstup do parlamentu by to však stále nestačilo.

Do parlamentu by sa tentoraz dostalo aj Progresívne Slovensko, avšak ako samostatná strana, nie ako koalícia strán PS a Spolu. Neúčasť Za ľudí v parlamente by zostavenie vlády na čele s Igorom Matovičom nijako neohrozilo.

Ostávajúce tri koaličné strany by totiž mali v Národnej rade SR väčšinu (79), s prípadným vstupom PS do koalície dokonca ústavnú (91).

ano, zdroj: FOCUS, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…