Domov Slovensko PRIESKUM: Vládna koalícia sa prepadáva

PRIESKUM: Vládna koalícia sa prepadáva

0
0

Veľmi zaujímavo vyznel najnovší prieskum volebných preferencií agentúry Focus pre reláciu Na telo. Ten mapuje situáciu po koaličnej kríze, ale aj po vzniku nových politických subjektov. Vládna koalícia výrazne stratila a do politickej situácie na Slovensku budú mať podľa prieskumu, čo povedať aj novovzniknuté Aliancia či Republika.

Posledné týždne „obťažovali“ slovenskú verejnosť koaličné strany svojimi vzájomnými spormi a ako ukazuje aprílový prieskum verejnej mienky agentúry Focus voliči im to poriadne zrátali.

Po tom, čo sa vo februárovom prieskume vrátila strana Za ľudí do parlamentu, v tom aprílovom medzi parlamentnými stranami opäť absentuje. Pohoršili si aj silnejší koaliční partneri. SaS stratila viac ako percento ale udržuje si druhé miesto. Viac ako percento stratilo aj hnutie OĽaNO, a čo viac tretiu priečku v prieskume prepustilo strane Smer-SD.

Jedinou koaličnou stranou, ktorá si polepšila oproti poslednému prieskumu bola Sme rodina, ktorá narástla o vyše dve percentá. Vládu by pochopiteľne aktuálna štvorkoalícia nezložila, keď by jej ostalo len 53 poslaneckých mandátov.

Karty mieša Aliancia a Republika

Voľby by v apríli vyhral opäť HLAS-SD, avšak proti poslednému prieskumu si zľahka pohoršil. Naopak percentuálne a aj postupom na 3. miesto si polepšil Smer-SD.

Do zostavovania vlády by mali čo to povedať aj v súčasnosti mimoparlamentné Progresívne Slovensko, KDH, no a po dlhom čase aj zástupcovia maďarskej menšiny, ktorí spojili sily do spoločného subjektu Aliancia.

Zároveň po dlhom čase by sa do parlamentu nedostali kotlebovci. Po tom, čo sa rozdelili na dva tábory, ostávajú mimo parlamentu – ako Kotlebova ĽS NS, tak aj odídenci okolo Uhríka, ktorí vytvorili subjekt Republika.

ano, zdroj: FOCUS , foto: TASR/Štefan PuškášNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NAĎ: Ďalší IDEB úspešne za nami

Bratislava minulý týždeň uvítala už 9. ročník medzinárodného obranného veľtrhu IDEB 2022. …