Domov Šport Prípravný kemp repre

Prípravný kemp repre

0
0

Slovenská basketbalová reprezentácia žien sa v pondelok 1. júna zišla v Piešťanoch na spoločnej letnej príprave pred novembrovou kvalifikáciou o postup na ME 2021. Tréner národného tímu Juraj Suja do Piešťan pozval 15 hráčok.

Realizačný tím ženskej basketbalovej reprezentácie pripravil pred kvalifikačnými duelmi 4 päťdňové tréningové bloky. Prvý z nich prebieha práve tento týždeň.

„Som veľmi rád, že vzhľadom na aktuálnu situáciu sa môže táto príprava vôbec uskutočniť a ďakujem vedeniu SBA za možnosť zrealizovať ju v takomto rozsahu.

Je pre nás veľmi dôležité, aby sme mohli tento čas efektívne využiť a dať hráčkam možnosť pripraviť sa na nadchádzajúcu sezónu. V novembri nás čaká domáci kvalifikačný zápas s Holandskom, pred ktorým bude veľmi málo času na prípravu.

V nominácii je základ tímu, s ktorým sa od nášho nástupu k reprezentácii stretávame už po štvrtý raz,“ povedal pred začiatkom prípravy Juraj Suja.

Nominácia na júnovú prípravu v Piešťanoch: Michaela Balážová (Young Angels Košice), Barbora Bálintová (Arka Gdyňa, Poľ.), Nikola Dudášová (MBK Ružomberok), Michaela Fekete (MBK Ružomberok), Ivana Jakubcová (Le Mura Basket Lucca, Tal.), Nikola Kováčiková (Georgetown University, USA), Miroslava Mištinová (MBK Ružomberok), Alica Moravčíková (MBK Ružomberok), Sabína Oroszová (GEAS Sesto San Giovanni, Tal.), Terézia Páleníková (Piešťanské Čajky), Tereza Sedláková (Nottingham Wildcats, V. Brit.), Angelika Slamová (Arka Gdyňa, Pol.), Radka Stašová (MBK Ružomberok), Timea Sujová (ŠBK Šamorín), Soňa Svetlíková (ŠBK Šamorín).

Realizačný tím: Juraj Suja (hlavný tréner), Peter Jankovič (asistent trénera), Tomáš Horký (manažér), Ján Meszároš (lekár), Alžbeta Dutková (fyzioterapeutka), Silvia Puchelová, Marián Vlkovič (maséri).

red, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…