Domov Šport Profitenis sa vráti v júli

Profitenis sa vráti v júli

0
0

Po tom, čo sa v Európe postupne začínajú hrať rôzne futbalové súťaže, sa v júli môžu na návrat svojho obľúbeného športu tešiť už aj tenisoví fanúšikovia. Prvé zápolenia na kurtoch sú na pláne v nemeckom Berlíne. I keď pôjde len o exhibičné podujatia, predstavia sa na nich aj veľké mená svetového tenisu.

Rakúšan Dominic Thiem, Nemec Alexander Zverev či Austrálčan Nick Kyrgios sa v júli predstavia na exhibíciách v nemeckom Berlíne.

Prvá akcia by sa mala konať 13. – 15. júla na trávnatom povrchu Štadióna Steffi Grafovej, druhá od 17. do 19. júla na tvrdom povrchu na kurte v hangári zrušeného letiska Tempelhof.

Na oboch turnajoch sa predstaví šesť mužov a šesť žien, organizátori na odmenách rozdelia spolu 200-tisíc eur. Okrem vyššie spomenutých tenistov sa medzi mužmi na akcii predstaví aj Jannik Sinner, ďalších dvoch účastníkov predstavia neskôr.

Ženskú časť podujatia obstarajú Ukrajinka Elina Svitolinová, Holanďanka Kiki Bertensová či domáce Julia Görgesová a Andrea Petkovicová, dve miesta zostávajú zatiaľ neobsadené.

Elina Svitolinová

Možno aj s divákmi

Jednotlivé zápasy sa budú hrať na dva víťazné sety, v prípade potreby však namiesto tretieho setu prebehne supertajbrejk. Na súbojoch nebudú čiaroví rozhodcovia, ich úlohu prevezme technológia a vyhodnocovanie prebehne elektronicky.

Organizátori zatiaľ rátajú s účasťou približne 90 osôb na štadiónoch, pôjde o hráčov, empajrových rozhodcov, trénerov aj pracovníkov zabezpečujúcich televízne prenosy.

Ak to podmienky v júli umožnia, sú pripravení do hľadiska pustiť aj obmedzený počet fanúšikov, všetko pri dodržaní príslušných opatrení. Jednou z výziev organizačného výboru podujatia je aj to, ako dostane Austrálčana Kyrgiosa z jeho vlasti až do Nemecka.

red, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Messi: Stratený v Paríži

Argentínsky futbalista Lionel Messi priznal, že dva mesiace po prestupe do Paríža St. Germ…