Domov Slovensko Prokurátori informovali o vyšetrovaní vraždy J. Kuciaka

Prokurátori informovali o vyšetrovaní vraždy J. Kuciaka

0
0

V pondelok sa pred novinárov opäť posadili dozorujúci prokurátori Úradu Špeciálnej prokuratúry v prípade vraždy novinára Kuciaka a jeho snúbenice, aby informovali o posunoch vo vyšetrovaní a zároveň vysvetlili medializované informácie, ktoré podľa nich neboli pravdivé, alebo boli nepresné.

Ako kľúčovú vec prokurátori na tlačovom brífingu oznámili, že pokiaľ nedôjde k výraznému zlomu, bude zadržaná skupina okolo Aleny Zs. ešte túto jeseň obžalovaná z vraždy Jána Kuciaka a jeho snúbenice.

Okrem Aleny Zs., objednávateľky vraždy, bude obžalovaný aj Zoltán A., ktorý mal objednávku sprostredkovať, Tomáš Sz. a jeho bratranec Miroslav M.

Prokurátori priznali, že ešte majú pochybnosti o konkrétnom postupe vraždy, ale o tom, kto naozaj strieľal, sú presvedčení. Mal to byť Miroslav M.a nie Tomáš Sz., ako sa pôvodne predpokladalo. V súvislosti s vraždou Jána Kuciaka bude obžalovaný aj podnikateľ Marián Kočner.

Kočnerova komunikácia

Čo sa týka medializovanej komunikácie Mariana Kočnera s Alenou Zsuzsovou, či s inými verejne známymi osobami, prokurátor nechcel uviesť, či je táto komunikácia skutočne reálna.

Uviedli však, že majú k dispozícii desaťtisíce správ Mariana Kočnera, a to nielen z aplikácie Threema, s ktorou pracujú médiá.

Prokurátor tiež vyzval osoby z verejného, justičného i politického života, aby prišli sami dobrovoľne objasniť svoju komunikáciu s osobou kontroverzného podnikateľa.

Majú toho na rováši viac

Táto skupina osôb bude pravdepodobne tiež obžalovaná aj z ďalších dvoch vykonaných vrážd a troch v štádiu prípravy. Policajní vyšetrovatelia im pripisujú aj vraždu podnikateľa Petra Molnára a bývalého primátora Hurbanova Lászloá Basternáka.

Podľa doterajšieho vyšetrovania mala skupina pripravovať aj ďalšie vraždy, a to prokurátorov Maroša Žilinku a Petra Šufliarskeho a advokáta Daniela Lipšica, ku ktorým údajne nedošlo len preto, že boli páchatelia v septembri minulého roka zadržaní.

Z prípravy napokon nevykonaných vrážd nie je zatiaľ obvinený podnikateľ Kočner, pretože, podľa prokurátora, zatiaľ vyšetrovatelia nedisponujú dôkazmi, ktoré by to jednoznačne dokazovali, pričom však prokurátor podotkol, že aj v prípade Kuciaka boli najskôr obvinení vykonávatelia.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…