Domov Slovensko Prokuratúra informovala o vyšetrení vraždy

Prokuratúra informovala o vyšetrení vraždy

0
0

Po tom, čo generálny prokurátor Jaromír Čižnár povolil, aby bola verejnosť informovaná o postupe vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, zorganizovala prokuratúra v pondelok tlačovú konferenciu.

Na nej prokurátor, ktorý si neželal, aby bolo jeho meno či tvár odhalené, informoval o tom, ako polícia v objasňovaní dvojnásobnej vraždy vo Veľkej Mači pokračuje.

Prokurátor potvrdil, že ku vražde došlo ešte v stredu 21. februára, pričom polícia pozná presný čas smrti, ktorý však prokurátor prezradiť nechcel. Vražednou zbraňou bola krátka guľová zbraň 9-milimetrového kalibru.

„Poškodená bola zasiahnutá spredu jedenkrát do hlavy, poškodený bol zasiahnutý spredu dvoma výstrelmi do srdca,“ uviedol prokurátor. Na mieste podľa neho neboli žiadne stopy zápasu a s najväčšou pravdepodobnosťou nebolo nič odcudzené.

Okolnosti prípadu nasvedčujú tomu, že išlo o vraždu na objednávku. „Bol zadokumentovaný pohyb pravdepodobného páchateľa a boli zistené ďalšie skutočnosti, ktoré teraz nemôžeme prezentovať,“ objasnil prokurátor.

Spolupráca so zahraničím Policajní vyšetrovatelia doteraz vypočuli takmer 200 svedkov a je preverovaných viacero verzií, s tým, že každej sa kladie rovnaká vážnosť.

Úrad špeciálne prokuratúry pripomenul, že na prípade spolupracujú slovenské orgány so zahraničnými, či už talianskymi alebo s Europolom. Podľa prokurátora je v tomto prípade dôležité zachovávať zdržanlivosť pri poskytovaní informácii.

„Práve takýmto spôsobom je zabezpečené dosiahnutie hlavného cieľa trestného konania, a tým je odhalenie a potrestanie páchateľov,“ zdôraznil.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…